Kırklareli’nin kurtuluşunun 100. yıl dönümü kutlandı

Kırklareli’nin antagonist işgalinden kurtuluşunun 100. sene dönümü kutlamaları kapsamında, fener alayı ve defile düzenlendi.

Kırklareli Valisi Birol Ekici ve Şehremini Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun bulunduğu kortej Walldrof Caddesi’nden, Hürriyet ve El Erki Meydanı’na yürüdü.

Burada Tekemmül Enstitüsü eliyle al ve beyaz renklerden hazırlanan 24 anadan görme eş kıyafeti izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Defilenin peşi sıra raks gösterisi gerçekleştirildi.

Kesimoğlu, burada yaptığı konuşmada, vatan topraklarının seçkin şeyden şanlı olduğunu belirtti.

Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve silah arkadaşlarının 100 sene önce yurt topraklarını düşman işgalinden kurtardığını rapor fail Kesimoğlu, her bir vatandaşın yurt topraklarını korumakla görevli olduğunu kaydetti.

Kırklareli’nin kurtuluşunu dahi heyecanla kutladıklarını dile getiren Kesimoğlu, “Bu topraklar Mustafa Kemal’in öncülüğünde mücadele arkadaşlarının canını dişine takarak, kanlarını dökerek düşmanlardan kurtardıkları bu vatanda aradan 100 sene geçtikten sonra şişman benzeri coşkuyla heyecanla ve gururla halas bayramımızı kutluyoruz. Halas bayramımız hümayun olsun.” diye niteleyerek konuştu.

Daha sonraları Akşam Yolcuları ile Faruk Çıpa aracılığıyla konser verildi.

Share: