Komutan Altay Büyükşehir Stadyumu’nda hibrit çim çalışmalarının başladığını açıkladı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Hedef İbrahim Altay, Konya Büyükşehir Stadyumu’nun zemininin melez çimle değiştirilmesi çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Büyükşehir Stadyumu’nun zeminini ileri teknoloji hibrit çimle değiştiriyor. Stadyumda başlayan çalışmaları Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen ile gelişigüzel inceleyici Konya Büyükşehir Belediye Reisi Maksat İbrahim Altay, Konyaspor’un şehrin yer muhteşem markası olduğunu ve bu markayı elan ileriye sürmek amacıyla çetin bire bir çabalama gösterdiklerini belirtti. Komutan Altay, Konyaspor’un maçlarını oynadığı 42 bin kişilik Konya Büyükşehir Stadyumu’nun dünyanın sunma bereketli 5 stadyumundan biri seçildiğini, takımın statta haddinden fazla önemli başarılar elde ettiğini anımsattı.

“Yer gücük sürede Konyasporumuzun gene evinde seyircisiyle buluşmasını heves ediyoruz”

İslami Dayanışma Oyunları’nın küşat seremonisi dolayısıyla her kalem tedbiri almalarına karşın mevsimin bile etkileriyle zeminde deformasyon oluştuğunu aktaran Komutan Altay, “Bu deformasyonu engel olmak hesabına kulübümüzle yaptığımız istişarelerle sunulan karar çimlerin değiştirilmesi oldu. Bugün itibariyle çimlerin hibrit çimle değiştirilmesiyle ait süreci başlatmış oluyoruz. İnşallah en bodur sürede tamamlayarak Konyasporumuzun gine evinde seyircisiyle buluşmasını arzu ediyoruz. Dünyada mergup sunma istikbal teknoloji olan hibrit çimi Konyasporumuzun stadıyla kavuşturmuş olacağız” diye niteleyerek konuştu.

“Amacımız Konyaspor’un yeryüzü iyice sahada maçlarını oynayabilmesi”

Konyaspor’un başarılı olması için Büyükşehir Belediyesi olarak temas kalem gayreti gösterdiklerini vurgulayan Başbuğ Altay, “Konya Büyükşehir Belediyemiz vasıtasıyla yapılan bu stadyumda 2019 yılında sahanın çimlerini dahi esasen Büyükşehir namına değiştirmiştik. Demincek üstelik yıpranan çimleri gine üstünlük ve takı alarak Büyükşehir Belediyesi adına değiştiriyoruz. Amacımız Konyaspor’un yer domuzuna statta, en sunturlu sahada maçlarını oynayabilmesi. Şişman Konyaspor taraftarının bu süreçte gösterdiği destekten dünya teşekkürname ediyorum. Bilcümle gelişigüzel bu sorunları aşacağız. Kulübümüz, oyuncularımız, maharet ekibimiz, taraftarımız bunu yenecek güçtedir. Konyaspor tekrar çok başarılı günlere kavuşacak” dedi.

Özgökçen’den Başkan Altay’a teşekkürname

Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen üstelik, “Büyükşehir Belediyemizin öncülüğünde stadımızın zemininde restorasyon çalışmalarına başlamış bulunuyoruz. İnşallah kışın de daha bol ayrımsız zeminde futbol oynama imkanına erbap olacağız. Ego bu noktada Büyükşehir Şehremaneti Başkanımıza birey-ı gönülde teşekkürname ediyorum. Hem futbolcularımız hem taraftarımız yenilenen zeminle alay malay elan ongun, gidiş zevki faziletli maçları izlemeye bitmeme edecek” diye niteleyerek konuştu.

Konya Büyükşehir Stadyumu’nda başlayan dayanaklık etmek yenileme çalışmaları arz bodur zamanda tamamlanacak. – KONYA

Share: