Komutan Günel, tendürüst hukukçu adayını ağırladı

2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) bedel ağırlık alanında Kuşadası ilçe birincisi olan ve Dokuz Eylül Üniversitesi Ahbaplık Fakültesi’ni kazanan Tuana Fatma Kara, Kuşadası Şehremini Avukat Ömer Günel’i müzakere etti. Komutan Ömer Günel, gailesiz hukukçu adayını tebrik kartı ederek, “Kuşadalı gençlerimizin başarısı bizleri gururlandırıyor. Ülkemizin tendürüst ve idealist hukukçulara ihtiyacı var” dedi.

Kuşadası Şehremini Ömer Günel, YKS’de kıymet ağırlık alanında ilçe birincisi olan Tuana Fatma Kişmiri’yı ağırladı. Türkiye sıralamasında ilk 8 bine girerek Dokuz Ilkgüz Üniversitesi Ünsiyet Fakültesi’ni kazanan liyakatli öğrenci, ailesi ile birlikte Komutan Ömer Günel’i makamında ülfet etti. Kendisi birlikte hukukçu olan Başbuğ Ömer Günel, YKS’birlikte koca tıpkı başarı elde eden Tuana Fatma Yağız’nın tercihini ünsiyet eğitimi almaktan yana kullanmasının mutluluk donör olduğunu ifade etti. Tuana Fatma Kişmiri’yı tebrik kartı ederek terbiye yaşamında başarılar dileyen Başbuğ Ömer Günel, “Gençlerimizin mufassal ve kip bire bir sürecin ardından hayallerine ulaştığını fethetmek bahtiyarlık verici. Genç tıpkısı hukukçu adayı kendisine uğrunda bittabi ki tafsilatlı tıpkısı kere var. Fakat azmin ve gayretin ile bu süreci de sükse ile tamamlayacağından sunma ufak tıpkı şüphem bulunmuyor” dedi.

YKS Kuşadası birincisi Tuana Fatma Esmer ise, Komutan Ömer Günel’e misafirperverliği amacıyla teşekkür ederek eğitimini başarı ile tamamlayarak dolgunca benzeri hukukçu tutmak üzere elinden geleni yapacağını söyledi. – AYDIN

Share: