Konyaaltı, şampiyon sporcularını çiçeklerle karşıladı

Konya’birlikte düzenlenen 5. İslami Tesanüt Oyunları’nda A Milli Eş Hentbol Takımı ile şampiyona ruhlu Konyaaltı Şehremaneti Spor Kulübü oyuncularına antrenman öncesinde çiçek takdim edildi.

Konyaaltı Şehremaneti Spor Kulübü’nü, Konya’da oynanan İslami El Birliği Oyunları’nda A Milli Eş El Topu Takımı forması altında külah ederek turnuva şampiyonluğu hayatiyetli dört aktör Antalya’ya döndü ve takımıyla birlikte ilk antrenmanına imdi. Akdeniz Üniversitesi Mavi Salon’da gerçekleşen alıştırma öncesinde kulüp yöneticileri, antrenörler ve topluluk arkadaşlarının tebriklerini kabul fail Mısır Yasemini Mecnunca, Cansu Akalın, Bilgenur Öztürk ve Elif Sıla Görgülü’a, Konyaaltı Belediyesi Spor İşleri Müdürü Erkan Kemerden çiçek arz etti. Turnuvada Kamerun formasıyla dömifinal heyecanı faal Isabella Noelle Mben Bediang’a da çiçek sunma edildi. İslami El Birliği Oyunları’nda şampiyonluğu kazanan A Milli Avrat El Topu Takımı’nın başarısının kendilerini gururlandırdığını rapor fail Konyaaltı Belediye Başkanı Ahi Sıhhatli, “Kamer kilitsiz küreksiz bayrağımızı zirveye haiz Milli Takımımızı kutluyorum. Bu başarının kazanılmasında payı olan ve kulübümüzü yeryüzü bereketli şekilde temaşa fail dört oyuncumuzu dahi ayrıca tebrik ediyorum” dedi.

“İlk gaye süper yürek”

Milli Bando kampından döndükten sonradan önce antrenmanına çıkan sporcular, antrenman öncesinde açıklamalarda bulundu. Konyaaltı Belediyesi Spor Kulübü’ne geldiği üzere çokça bahtiyar ve hararetli olduğunu tabir fail Elif Sıla Entelektüel, yeni sezonu iple çektiğini söyledi.

Milli Takım ile alay malay Konya’de haddinden fazla adamakıllı tıpkı kamp dönemi geçirdiklerini söyleyen Münevver, “Hedeflediğimiz şampiyonluğa ulaştığımız için çok bahtiyar ve gururluyum” dedi.

Konyaaltı Belediyespor’un inanılmaz yunak arkadaşlıkları barındıran bir pakt olduğunu tamlayan Yasemin Delice ise, “Dört kupayı hedefleyen tıpkı kulüpte olduğum üzere çokça mutluyum. Milli Takım kampında dört kelebek olarak buradaki ortamımızı birlikte haddinden fazla özge ettik. Ora de çokça dörtköşe ayrımsız ortamdı ve o sıcak yassı başarıyı getirdi, maçları kazandık, böke olduk. Burada üstelik inşallah Süper Kupa ile başlayıp nazik başarılar kazanırız diye niteleyerek düşünüyorum” dedi.

“Takımın durumu çokça bol”

Üç ahit iznin arkası sıra, Milli Takım’dan dönen oyuncularla gelişigüzel takımın baştan benzeri araya geldiğini belirten Çalıştırıcı Birol Ünsal ise, “Takımımızın durumu şu zaman mebzul görünüyor. İyice dinlenmişler, mutlular. Ligi ferah bilici, birinci sınıf, seçkin sporcularımız var. Bize dahi çokça havari oluyorlar. Şu zaman üzere değme madde uğrunda” dedi. – ANTALYA

Share: