Konya’da yeni doğmuş bebeği arabanın bagajının üzerine bırakıp infirak ettiler

Konya’bile yeni doğma bebeği arabanın bagajının konusunda bırakıp infirak ettiler

KONYA – Konya’da otopark halindeki tıpkı otomobilin bagajının konusunda bırakılan bez torbanın içerisinden yıpranmamış doğma tıpkısı kız bebeği çıktı. Bebek esenlik ekiplerine teyit edilirken, polis bebeği bırakanları arıyor.

Olay, 08.45 model Karatay ilçesi Tatlıcak Mahallesi Develik Sokakta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 112 Ivedi Çağrı Merkezi’ne sokak üzerinde park halindeki bir aracın üzerinde süt kuzusu olduğu ihbarı konusunda fenomen namına İl Güven Müdürlüğüne vabeste ekipler irsal edildi. Polis ekiplerinin sokak üzerindeki inceleme çalışması sırasında aracın portbagaj kapağının üzerine metrukiyet edilmiş halde çaput torba içerisine koyulmuş kız çağa bulundu. Süt Kuzusu, olay yerine atıf edilen sağlık ekiplerinin geçmiş müdahalesinin ardından ambulansla Konya Site Hastanesi Kadın Tevellüt ve Bala Hastanesine götürüldü. Otama altına alınan bebeğin 2 kilo 460 gram olarak dünyaya geldiği ve 1 günce olduğu belirlendi.

Konya Kent Hastanesi Kullanılmamış Doğan Uzmanı Dr. Ramazan Keçeci, “Biz de üzüldük bu duruma. Muayenemize bakarak miadında doğduğunu anlayış ettiğimiz bebeğimiz geldiğinde elbette biraz de hipotermiye maruz kalmıştı ve yakışıksız koşullarda göbeği bağlanmıştı. Tığ lazım geçmiş müdahaleleri yaptıktan sonra bebeğimizi sondaj ettik. Şu dakika sağlığı geldiğine göre henüz bol durumda. Bittabi tıpkısı topluluk tetkikat yapacağız ve tetkikler planlayacağız. Sonrasında inşallah içtimai hizmetlerle birlikte görüşüp bebeğimizi elan dimdik bir yuvaya kavuşmasını sağlayacağız. Bebeğimiz dolgunca cisim ısısı normale geldi ve beslenebiliyor. Yani ağızdan beslenmeye birlikte başladı. Şu zaman üzere ekstra çok fazla bir tedaviye ihtiyacı namevcut gözüküyor bebeğimizin” dedi.

Polis ekipleri, bebeği bırakanların yakalanması için himmet başlattı.Share: