Kudretli çalışmalara imza atan Kaymakam Kaykaç, Refahiye’ye veda etti

Erzincan’ın Refahiye ilçesinde yaklaşık 3 yıldır fariza yapan ve muvaffakiyetli çalışmalara imza atan, sonuç kararnameyle İzmir Karaburun Kaymakamı kendisine atanan Eyüp Kaykaç, kaymakamlık halkının katılımıyla gerçekleşen programla veda etti.

İlçede amme alım ve kuruluşları, vatandaşları musahabe edip akşam saatlerinde planlı veda yemeğinde üstelik duyarlı anlar yaşanmasına illet olan Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç, yıpranmamış yerinde göreve bürümek için Refahiye’ye veda etti.

Düzenlenen veda programına Bilgisizlik ve Spor Vekil Yardımcısı Sinan Aksu, Refahiye Belediye Başkanı Hissetmek Paçacı, YANLIŞSIZ Parti Umumi Başkanvekili Binali Yıldırım’ın oğlu Bülent Saika, muhtarlar ve çokça sayıda ilçe halkı katıldı.

Kaymakam Eyüp Kaykaç, yayımladığı veda mesajında şu ifadelere kayran verdi:

“Canan Refahiyeliler. 20 Ağustos 2019 tarihinde iri bir heyecanla başladığım ve o tarihten itibaren geçen 3 almanak süreçte her güne ayrı hatırat sığdırdığım Refahiye Ilçe görevine veda vakti geldi. Cumhurbaşkanlığımızın yayımlamış olduğu kararnameyle çıktı bundan sonra İzmir/Karaburun Kaymakamı yerine görevime devam edeceğim. Göreve geldiğim evvel günden itibaren devletimizin verdiği yetkiler ışığında yorulmadan, balaban benzeri mücahede aşkı ve azmi ile sizlere yeryüzü gani hizmeti verebilme gayreti içerisinde oldum. Devletin şefik elini ve vatandaşa dokunan yüzünü hissettirebilmek için Refahiye’nin beherglas köşesini mülakat ederek, sizlerle kucaklaşmaya çalıştım.

Türkiye Cumhuriyeti’nin aynı kaymakamı olarak bu ülkeye hizmet ika imkanını bana sunan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ilkin girmek için, bu toprakların yetiştirdiği akıbet Başbakanımız Binali Saika beyfendiye, muhterem eşi Semiha Yıldırım’a ve Sebep ailesine şükranlarımı bildirme ediyorum. Refahiye’bile fariza yaptığım müddet süresince kendimi bu şehrin evladı kabilinden görüp öyle çalıştım. Cet yurdum kendisine gördüğüm bu topraklara hizmetkar olabilmeyi bana nasip fail rabbime şükrediyorum. Refahiye’bile gerçekleşen her liyakatli çalışmanın ardında Binali Yıldırım beyfendinin destekleri ile ilişki ve el birliği yatıyor. Bu ağır ezgi çalışmalarda bu arada çalıştığımız Milletvekillerimiz Süleyman Karaman ve Hisse Senedi Çakır, Şehremaneti Başkanımız Fark Etmek Paçaçı’ya, diyar genel meclisi üyelerimize, çığır ve sivil sosyete kuruluşu yöneticilerimize, siyasi parti başkan ve yönetimlerine, kalpleri hökümet için atan yekpare hemşeri dernek başkanları ve yönetimine, gelgel müdürlerimize, gelişim adamlarımıza, amme görevlilerimize, hayırseverlerimize, muhtarlarımıza, mücahede arkadaşlarıma velhasılı beni bağrına basan tekmil Hökümetli hemşerilerime teşekkürlerimi sunuyorum.

Gönül isterdi ki sizlerle ayrı ayrı vedalaşabilelim ama zamanımın kısıtlanmış olmasından hava anlayışınıza sığınıyorum. Ancak, sizlerle olan dilek bağımızın ve muhabbetimizin tezahürü kendisine, İzmir/Karaburun Kaymakamlığı görevim süresince siz değerli hemşehrilerimize gelişigüzel ahit kapımızın sonuna büyüklüğünde yalınlık olacağının bilinmesini isterim.

Bu önsezi ve düşüncelerle; tamlık Refahiyeli hemşerilerime yeryüzü-ı veda ederken, herkesten hakkını helal etmesini diliyor, tabiiyet ve saygılarımı sunuyorum. Dualarınızı bekliyorum. Allaha emanet olunuz.”

Mavera yandan Refahiye Belediye Reisi Hissetmek Paçacı’da Kaymakam Kaykaç ile aynı ışık paylaşarak vedasında Abdurrahim Karakoç’un dizelerine kayran verdi:

“Yolun belirtik olsun kardeşim. Üst ölür, çürür, cana bakın siz. Ki kiminle yürür, ona bakın siz. Bırakın dönsün deveran dolaplar. Haktan hakikatten yana bakın siz.

Hak bildiğimiz yolda yürüyeceğiz. Makamlar tıpkısı vedalar gibidir. Güle güle gidiniz” – ERZİNCAN

Share: