Kütahya haberi! Bakan Soylu, Kütahya’da DOĞRU Parti Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuştu: (1)

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Terörle mücadelede Türkiye, önceki dönemlerinde çokça nazik sıkıntılar çekti, çokça balaban dertler çekti amma Tayyip Erdoğan liderliğiyle Tayyip Erdoğan gücüyle Tayyip Erdoğan’ın önceki dönemde yaşanan tecrübesinin ortaya koyduğu tatlılıkla gelişigüzel bu kadrolarla terörle mücadelede yadırgatıcı tıpkı konsepti ortaya koydu. Hemen terörle savaş değil bire bir zamanda teröristle mücadeleyi birlikte ortaya koydu.” dedi.

Aristokrat, Kütahya Dumlupınar Spor Salonu’nda gerçekleştirilen YANLIŞSIZ Öğür Genişletilmiş İl Müzakere Meclisi Toplantısı’nda, Türkiye’nin uzun zamandır süren terörle mücadelesinde iri bedeller ödediğini söyledi.

Bu konuda iri tecrübeler ortaya koyduklarını tamlayan Aristokrat, şöyle devam etti:

“Türkiye çarkıt Türkiye değil. Tamam, eğer Türkiye bugünkü noktasında olmasaydı Hakkari’nin bir anda ötesindeki, çizik ötesindeki noktaya yıldırı koridoru, ayrımsız yıldırı devleti oluşturacaklardı. Terörle mücadelede Türkiye, eski dönemlerinde çokça büyük teessürat çekti, çokça büyük dertler çekti ama Tayyip Erdoğan liderliğiyle Tayyip Erdoğan gücüyle Tayyip Erdoğan’ın eski dönemde yaşanan tecrübesinin ortaya koyduğu tatlılıkla birlikte bu kadrolarla terörle mücadelede alışılmamış tıpkısı konsepti ortaya koydu. Takkadak terörle uğraş değil ayrımsız zamanda teröristle mücadeleyi de ortaya koydu. Eğer Türkiye bugünkü gücünde olmasaydı hangi Afrin’e bizi sokarlardı ne Zeytin Dalı Harekatı’nı ne Sulh Pınarı Harekatı’nı ne Fırat Kalkanı Harekatı’nı hangi dahi bugünkü El Kilit ve özge operasyonları hangi Türkiye’nin içerisindeki Eren operasyonlarını bize yaptırabilme kabiliyetini önümüze koyarlardı. Amma Türkiye eski Türkiye değil. Çünkü 21’inci asrın esasen itibaren ortaya koyduğumuz tıpkı buyruk var: Umum mutlak tıpkı Türkiye. Iri Türkiye, işlek Türkiye, özlük göbeğini zat kesebilecek yetenekli olan bire bir Türkiye.”

“Terör örgütüne punt bırakmadılar, istismar alanı bırakmadılar”

Zaman Halk İttifakı’yla ayrımsız iradeye, benzeri noktaya gittiklerini vurgulayan Aristokrat, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Gün Doğusu ve Güneydoğu’nun makus talihini yıllarca alt etmek talip eski dönemdeki siyasetçilerimize vesile vermeyenlere temerrüt tıpkısı şekilde hangi yaparlarsa yapsınlar, ne iftiraları atarlarsa atsınlar bu kadrolar Gün Doğusu ve Güneydoğu’nun makus talihini üstelik yendiler. Yıldırı örgütüne okazyon bırakmadılar, sömürme alanı bırakmadılar. ‘Kalkınmıyor, gelişmiyor. Buraları bile bile yapmıyorlar. Öğün bulunmayan. Havalimanı bulunmayan. Şifahane bulunmayan. Eş merkezi yok. Spor sahası bulunmayan. Mukassem yollar namevcut. Otobanlar namevcut. Üniversiteler bulunmayan.’ dedirtmedi. Bu grup Türkiye’nin yavaş yavaş, santimetrekare santimetrekare her yerini kalkındırıyor. Yıldırı örgütlerine, Türkiye’yi haricen gözlemek isteyen hiç kimseye fırsat vermediler. Zira makul buydu, birlikti, beraberlikti, kardeşlikti. Biz Müslüman’ız. Tığ birbirimizin kardeşiyiz. Bütün müminler, hep inananlar kardeştir. Tığ bundan ayrılamayız. Tığ bundan ayrılırsak eksantrik tür felaketlerle karşı karşıya geliriz. Biz bunu inandırmak zorundayız. İyilikleri ifham etmek, kötülüklerden sakındırmak zorundayız. Tığ elden Türkiye’ye harmoni isnat etmek için bir büyük mücadeleyi ortaya koymuyoruz. Allah’ın emridir, büyüklerimizin bize emridir, sorumluluğudur. Biz Türkiye’yi zenginleştirmekle kalkındırdıktan bilahare Allah nasip edecek, dünyaya kaşkariko vereceğiz.”

“Ülkenin dağlarında tıpkısı bir tane yıldırıcı kalmayacak”

Bakan Aristokrat, Eren Abluka operasyonlarına ismini veren Ermiş Bülbül’ün, Kurnaz Astsubay Kıdemli Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik’in, onlarca şehidin bulunduğunu dile getirdi.

Terörle mücadeledeki kararlılıklarına meni fail Aristokrat, şunları anlattı:

“Korkutuyorlardı. Karadeniz’de varız, Amanos’ta varız, Erzurum’bile varız, Bingöl’da varız, Elazığ’birlikte varız. Temas yerde varız. Binlerce teröristle Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne meydan okuyorlardı. Büyümemizi, güçlenmemizi ve bilcümle medeniyetimizi dünyaya nakşetmemizi çelmek istiyor, hepimizi ayaklarımızın ucuna baktırmak istiyor, geleceğe bakmamıza cevaz etmiyorlar. Demincek size söylüyorum. Tamam Karadeniz’dahi onlar teröristlerini oraya koyup ürkütmeye, korkutmaya ve Türkiye’yi aynı şeye atıf etmeye çalışıyorlardı. Karadeniz tertemiz, Allah’ın izniyle tıpkı yegâne terörist bulunmayan. Tendürek Dağı tertemiz. Kars Çemçe-Madur tertemiz. Amanoslar arı sili. Erzurum tertemiz. Bingöl arı sili. Erzincan tertemiz. Tanrı kader edecek, 29 Teşrinievvel 2023’te bir kardeşiniz kendisine, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin İçişleri Bakanı olarak, Tayyip Erdoğan’ın kat arkadaşı namına söylüyorum, Allah bize baht edecek. Cumhuriyet’in ikinci asrına giderken Şırnak arı sili olacak. Gabar tertemiz olacak. Cudi arı sili olacak. Ülkenin dağlarında ayrımsız bir tane yıldırıcı kalmayacak.”

“Bu ulus, Kılıçdaroğlu’na 3 kucak de doğrulama etmez”

Aristokrat, Türkiye’de son 20 yıldaki gelişmelere değinerek, şöyle bitmeme etti:

“Bugünkü yapıldığı gibi şayet imkanınız varsa, şayet dolgunca yönetiyorsanız, eğer Tayyip Erdoğan kabilinden hayat dolu bir lidere sahipseniz yapabilirsiniz. Kent hastaneleri yapabilirsiniz. Avrasya tünelleri yapabilirsiniz. Marmaraylar yapabilirsiniz. 57 havalimanı yapabilirsiniz. Dünyanın en nazik havalimanlarını yapabilirsiniz. Vakıa Avrupa yapamıyor üstelik. Bunlara 3 büyükşehir belediyesi birey edildi. Yararsız yapamıyorlar. Bunlara 3 koyun verseniz güdemezler, kaybederler. Doğrusu Kılıçdaroğlu’nu söylemiyorum. Bu ulus, Kılıçdaroğlu’na 3 kucak bile konfirmasyon etmez, onu üstelik yapamaz. Bu ülkede Çanakkale Köprüsü’nü yapabilirsiniz. Osmangazi Köprüsü’nü yapabilirsiniz. Bu kadrolar bambaşka tıpkısı işi gerçekleştirdi. O da şu; Türkiye’birlikte nazik aynı anlayış devrimi yaptık. Bu ülkede insanlar kendini rapor edemiyorlardı. Lütfen zihninizi bundan 10, 15, 20 sene önceye getirin bütün beraber. Bu ülkede insanlar ‘Ben dindarım.’ diyemiyorlar. 28 Şubat’tan sonra az daha herkesin üzerine tıpkısı düzgüsüz gömleği giydirmişlerdi. Herkesi ürkütmüşler ve korkutmuşlardı. Tığ bu milleti ne seviyoruz biliyor musunuz? Tığ bu milletin parçası olmaktan niçin öz saygı duyuyoruz biliyor musunuz? 27 Mayıs’ı dünyayla bu arada yaptırmayı sağlayanlara cebin 15 Temmuz’birlikte milletin adamına erbap çıktıkları üzere demokrasiye eş çıkacağız. İkinci asrın hakeza bir cinayetle buluşmasına cevaz etmediler. Tanrı bu milletten razı olsun. Allah iradeyi ortaya koyan, Cumhurbaşkanımızdan razı olsun.”

(Sürecek)

Share: