Kuyucakspor’da imzalar atıldı

Vazıh Müptedi Süper Kütle 1. Grup takımlarından Kuyucakspor’üstelik imza töreni gerçekleştirdi. Centilmenlik ve sükse parolasıyla kullanılmamış sezona iddialı bire bir şekilde hazırlanan böke takımına güvendiğini anlatım eden Başkan Ertürk, “Centilmenlik ve muvaffakiyet parolasıyla saftirik süper ligde bile hedefimiz şampiyona” dedi.

Geçen sezon 1. Toy Küme 1. Grup şampiyonu olan ve Play-Off maçında binlerce seyircinin uğrunda Nazilli Kent Stadı’nda Bozdoğan Madran Belediyespor’u 3-0’la geçerek Mektep Çocuğu Süper Kütle’e yükselen Kuyucakspor, yıpranmamış sezonda üstelik hedefini şampiyona namına belirledi. Kuyucak Belediyesi Gençlik Merkezi ve Sosyal Tesislerinde planlı imza törenine Kuyucak Kaymakamı Fehmi Sinan Niyazi, Kuyucak Belediye Reisi ve Kuyucakspor Onursal Başkanı Dayanabilen Ertürk, Kuyucak Uray Başkan Yardımcısı Mehmet Çömden, Kuyucakspor Kulüp Başkanı Akif Uğurlu, beceri heyet ve futbolcular katıldı.

“Kuyucakspor transferlerle elan üstelik güçlendi”

Lige centilmenlik ve muvaffakiyet parolası ile başlayan Kuyucakspor çöz transferde;Maksat Kötelioğlu, Kamil Boğa, Şevki Boran, Yunus Emre Kerimoğlu, Çok Gönülal, İbrahim Demir, Verimli Kemik ve İsa Karakuş ile anlaştı. Aut transferde ise; Pamukörenspor’dan Âşık Türkmen, Saygınlık Kiremitçi, Erkut Uğuz ve Mehmet Bozkurt Çağırgan, İsabeyli Şırlanspor’dan Öz Saygı Korkulu ve Abdurrahim Acara, Efelerspor’dan Arman Yöndemli, Grup Kınıkspor’dan Mehmet Ağtepe, Aydınspor’dan Ömer Faruk Kaynak, Atça Belediyespor’dan Ramazan Hakikat, Ortaca Belediyespor’dan Berkay Çarpışma, Kuyuluspor’dan Ekrem Sivrikaya, Alaçatıspor’dan Cenk Faal, Arhavispor’dan Ihtiyaç Örsoğlu, Adana Şakirpaşaspor’dan Cüneyt İnce, Yılmazspor’dan Okan Begeç, Yardımcı Bölmespor’dan Serkan Aktaş’ı nakil etti.

“Centilmence oynamalıyız”

Centilmenliğin önemini vurgulayan Kuyucak Belediye Başkanı Sağlam Ertürk, “İnanıyorum ki, Kuyucakspor bu sene kalburüstü bir zaman geçirecek. 80’li, 90’lı yıllarda hem voleybolcu hem topçu yerine lisanslı oyuncuydum, o günden bu güne önceliğimiz centilmenliktir. Centilmenliğe çokça ehemmiyet veriyoruz. Karşımızdaki kışkırtabilir amma onlara uymayacağız, biz rastgele devir centilmence oynamalıyız” dedi.

Kuyucakspor Saftirik Süper Lig’deki ilk maçını 16 Teşrinievvel Aksata günü saat 15.00’te Kasır Stadı’nda Köşk Şehremaneti Doğanspor ile yapacak. Bu geçmiş ve önemli karşılaşmada takımın yanı sıra olacaklarını tabir fail komutan Ertürk, “Değme devir olduğu kabil Kasır deplasmanında oynayacak olduğumuz önce maçımızda da takımımızın yanında olacağız. Futbolcularımıza ve teknik ekibimize başarılar diliyorum. Liglerin bildirme centilmen ve yer kalburüstü takımı doğmak için önceki maçtan itibaren kısmık tempoyu katiyen bırakmayacağız” diye niteleyerek konuştu. – AYDIN

Share: