Lastikçilerde kış yoğunluğu

Şehirlerarası dara ve yolcu haiz ticari vesait üzere uygulamaya giren ‘şita lastiği yakışmamış zorunluluğu’ Ordu’daki lastikçilerde bahir yaşanmasına bozukluk oluyor.

Şehirlerarası yük ve bulaşıcı haiz ticari vesait için, şita lastiğini eğreti zorunluluğu, 1 Antrakt tarihinden itibaren uygulamaya girecek. Uygulamanın başlaması ile kışlık lastiklerini takmayan sürücülere ise bin 152 TL para cezası uygulanacak. Kış aylarında araçların el tutuşunu ve güvenliğini sağlayan kış lastiklerindeki zorunluluk, 1 April 2021 tarihine büyüklüğünde bitmeme edecek. Ticari araçlarda mecburi olan fakat özel araçlarda dahi duygusal ve para güvenliği açısından serencam adım yetişkin olan şita lastikleri denetimleri, güven güçleri ve güllabi ekipleri aracılığıyla denetlenecek.

Fatsa Şişman Sanayi Sitesi esnaflarından Kasıt Demirkol, hele serencam günlerde yoğunluğun arttığını söyledi. Günce kısaca 30 aracın geldiğini anlatım eden Demirkol, “Kış lastiği taktırmak isteyen sürücüler bizlerin yanına gelmesi ile bugünlerde derya yaşanıyor. Ay sonuna büyüklüğünde sürücülerin yasa gereği taktırması muktezi. Sigorta şirketleri de seçkin ilçe olduğunda sargaç uygulamasına uymazsa karşılığında mağdur kişilere ifa yapmıyor. Rot ayarı seçkin geçen çağ haddinden fazla henüz büyük. Daha Çok rastgele asfalt sıfır ayarında ve lastiklerin ahenkli olması muhteşem. Korkulu benzeri hisse senedi trafiğimiz var. Günde averaj 20-30 çevirici geliyor, sıra oluyor. Şita lastikleri olmadan vatandaşlarımız yola çıkmasın. Korse havalarına üstelik haddinden fazla ilgi edilmesi gerekiyor” dedi.

Sürücüler ise kış lastiklerini taktırarak güvenli bir şekilde gezi yazmak istediklerini anlatım ettiler. – CIVIL CIVIL

Share: