LÖSEV’in “İyilik Tırı” Trabzon’da yüzleri güldürdü

Lösemili Ayrıntılar Vakfı’nın (LÖSEV) lösemili ailelere yardım dağıtan “İyilik Tırı”nın Trabzon’a geldiği bildirildi.

LÖSEV’den yapılan kayıtlı açıklamada, Kavim Bahçesi’nde “İyilik Tırı”ndan lösemili torunlar ve ailelerine arkalama ulaştırıldığı belirtildi.

“İyilik Tırı” ekiplerinin çocuklara de kırtasiye malzemesi ve oyuncak bağış ettiği vurgulanan açıklamada, palyaço ve muhtelif cızık film karakterlerinin kıyafetlerini giyen gâh kadro üyeleri ise çocuklarla oynayıp yüzlerini boyadığı aktarıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

” Türkiye’nin mecmu bölgelerinde arık gıdadan et ve cilt ürünlerine, kırtasiyeden giyime tıpkı lösemi ve kanser hastasının iyileşmesi üzere mukteza olan esas ihtiyaçları içeren yardımları ulaştıran LÖSEV İyilikler Tırı’nda aileler, istediği ürünleri seçebiliyor. Lösemili ve kanserli dallar aileleriyle gelişigüzel organizasyona katıldı. Ankara’dan yola sâdır LÖSEV İyilikler Tırı, Anadolu’nun genişlik ırak şehirlerinden sunu ücra köylerine ulaşmanın, buradaki lösemili ve kanserli çocukları güldürmenin mutluluğunu yaşatmaya devam edecek. LÖSEV İyilikler Tırı’nın bundan sonraki duraklarında de hazır bulunacak, azık, giysi, tekstil, kırtasiye, oyuncak, elektronik beyin, mobilya, kovanlık malzemesi ve bunun üzere yüzlerce yardımı LÖSEV’e kayıtlı aileler ihtiyaçlarına göre gönüllerince seçebilecek.”

LÖSEV’in kurulduğu günden bu yana kan kanseri ve kanserle savaşan ailelere hem maddi hem da manevi destekleri iletmeye devam ettiğinin altı çizilen açıklamada, “60 binden aşkın kayıtlı ailesi ve 6 milyona yaklaşan gönüllüsüyle LÖSEV Türkiye’nin dört bir yanındaki kanser hastalarının daima yanı sıra. Hem gönüllü tevessül etmek hem da dürü yapmak isteyenler www.losev.org.tr adresinden uzun bilgiye ulaşabilirler.” ifadelerine yer verildi.

Share: