Madencilerden ruh kırcı kaygı

Zonguldak Türkiye Taşkömürü Kurumu Üzülmez Müessesesi madencileri, yer sarsıntısı bölgesinde çok can kurtardı. Depremzedelerin kahramanı olan madenciler kaldıkları okulun sınıfına his gebe rey bıraktı.

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde balaban yıkıma sebep olan depremler sonrası göçük altındakileri idare etmek amacıyla TTK Madenci ekipleri adeta giderek yarıştı. Madenciler, sürünerek girdikleri göçük altından duygusal kurtarmaya devam ederken istirahat etmek için kaldıkları okulun sınıfındaki tahtaya yazı yazdılar ve helallik istediler. Depremzedelerin kahramanı olan madencilerin yazı tahtasına bıraktıkları tasarı şu şekilde:

“Bizler Zonguldak madencileriyiz. Sizler için buradaydık. Acınız acımızdır. Avlu paylaştıkça güzelleşiyor. Bizler sizin sınıflarınızı siz yokken sizin yokluğunuzu aratmadık. Şurası çokça bol bilmenizi istiyoruz; haberinizi alır almaz tek zaman doğaç ailemizi geride bırakarak enkaz bölgesine ulaştık. Kiminizin annesini, babasını, dedesini, ninesini çöküntü altından aldık. Bari elimizden henüz ilavesi gelebilseydi. Hepinizi çokça seviyoruz. Sizlerden bir isteğimiz var. Derslerinizi ongun çalışıp aranızda çokça gani mühendisler çıksın kim güzel kuvvetli binalar mensur edin, edin kim başka analar, babalar, torunlar ağlamasın. Babasız bikes kalmasın sizlere güveniyoruz. Öğretmeninize güvenin ve ona hakkıyla sarılın.

Not: Canan öğretmenim bizler sınıfları okulda kullandık. İmkanlarımız dahilinde temiz bırakmaya çalıştık. Hangi efsus kim akarsu ve hareketlilik olmadığından biraz etki bırakmış olabiliriz hakkınızı helal edin. TTK Üzülmez Müessesi.” – ZONGULDAK

Share: