Malatya’da alt ve arka yapı çalışmalarına ekti takip

Malatya Büyükşehir Belediye Reisi Selahattin Gürkan, yanı sıra YANLIŞSIZ Tümen MKYK Üyesi ve Malatya Mebus Bülent Tüfenkci ile birlikte Darende İlçesi Ayvalı Mahallesinde yapılan altyapı ve üstyapı çalışmalarını yerinde inceledi.

İnceleme gezisine Darende Şehremini İsa Özkan, MASKİ Umumi Müdürü Mehmet Er, Büyükşehir Belediyesi Genel Yazman Yardımcısı Latif Okyay, Kat Başkanları ile ilgili büro müdürleri eşlik etti.

Mahallelerine yapılan hizmetlerden hava teşekkür eden Darende Ayvalı Mahallesi Muhtarı Hamit Özdemir, “Yapılan hizmetlerden kontekst emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Tanrı işlerini hak getirsin. 20 yıl aradan bilahare mahallemiz yeni benzeri bakım gördük” dedi.

Hizmetlerin oflaz olması temennisinde bulunan Darende Şehremini İsa Özkan, “Yapılan hizmetlerin Ayvalı Mahallemize, şehrimize ve insanlarımıza görklü olmasını murat ediyorum. Büyükşehir Belediye Başkanıma ve emeği geçenlere canı candan teşekkür ediyorum. Ayvalı Mahallemizde hoşur sunturlu hizmetler yapıldı. parke namına elan önceleri yapılan yolların sıcak asfalt ile kaplanması ve sökülen parke taşlarının da mesafe yollarda değerlendirilmesi Ayvalı Mahallemizin fena hâlde tıpkısı görünüme kavuşturdu. Ayvalı Mahallemiz lüzum altyapıda olsun gerekse üstyapıda olsun hizmete kavuşmuştur. Ayvalı Mahallemiz henüz domuzuna hizmetlere müstahak. Düzentileme çekici özellikle Şehremaneti Başkanımız atılmak üzere herkese benzeri kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Ayvalı Mahalle sakinlerinin yunak, istekle ve coşkuyla karşılamalarından âlem teşekkür fail Başbuğ Gürkan ise “Ayvalı Mahallemiz bizim için büyük tıpkı mahalle. Esbak dönemde Şehremaneti olan ve daha sonradan mahalle hüviyeti alan mahallemiz hizmetlerde bazen aksamalarla karşılaşmış. İlgili arkadaşlarımız gerek enfrastrüktür su ve şebeke hizmetlerinde olsun ister Posta ve Asfalt çalışmalarında gerekse dahi Toplumsal ve Firez alanda hizmetler gerçekleştirdik. Ayvalı Mahallesindeki hemşerilerimizin mağdur edilmemesi, istek ve taleplerinin kendilerine hizmet yerine yansıtılması noktasında arkadaşlarımıza lüzumlu çalışmaları yapmaları gerektiğini anlatım ettik. Ayvalı Mahallemizin altyapısı, üstyapısı yapılmış durumda. Yarım olan hizmetler ile ait olarak dahi arkadaşlarımız lazım çalışmaları yapmakta ve güdük müddet içerisinde sakim olan hizmetlerinde tamamlanması noktasında çalışmalar yürütülmekte. Yapılan hizmetlerin Ayvalı Mahallesi sakinlerine kalburüstü, iyi olmasını temenni ediyorum. Allah daha sunturlu zamanlarda daha adamakıllı hizmetlere sizleri kavuştursun” şeklinde konuştu.

Ayvalı Mahallesinde olmaktan balaban aynı bahtiyarlık duyduğunu ifade eden DOĞRU Tümen MKYK Üyesi ve Malatya Saylav Bülent Tüfenkci dahi, “Ayvalı Mahallemize vermiş olduğumuz sözlerin tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Mahallemizin akarsu problemleri çözüldü, lağım döşemi problemleri çözüldü yollar hamam asfaltla haddinden fazla domuzuna tıpkısı zevahir kazandı. Bu hizmetler üzere Büyükşehir Şehremaneti Başkanımıza, MASKİ Genel Müdürümüze teşekkürname ediyoruz. Bire Bir bilcümle halinde Ayvalı Mahallesini elan gündeş ve daha yaşanılır bire bir mahalleye dönüştürüldüğünü görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Büyükşehir Uray Başkanımız hemen Ayvalı Mahallesinde değil Darende’nin ayrı cinsten mahallelerinde ve 13 ilçemizin tamamı ile Malatya merkez doğmak üzere sıkıntı taşıyan ve hizmetleri namına getirmekte. Yıllara yayılmış olan problemlerin çözümü noktasında atmış olduğu adımlar içinde Başkanımıza antrparantez teşekkür ediyorum. Hizmetler Ayvalı Mahallemiz için uz olsun” dedi. – MALATYA

Share: