Malatya’ya Ukraynalı eş

Ukraynalı Alona Radkovska, Malatya İl Hars ve Turizm Büro Müdürü Ulu Cengiz’in oğlu Erol Cengiz ile hayatını birleştirdi.

Ukraynalı Alona Radkovska Malatya’da aynı dernek salonunda planlı törenle Malatya İl Hars ve Turizm Yazıhane Müdürü Ali Cengiz’in oğlu Erol Cengiz ile hayatını birleştirdi.

Çok sayıda domestik yabancı konuğun katıldığı düğünde artist İrfan Yılmayan ile Ayşe Ilgi Akva seslendirdikleri yır ve türkülerle davetlileri uyumlu dakikalar yaşatırken, Alona Radkovska’nın okul arkadaşı Oksana Tymkiv ise “Türk halkı çokça konuksever ve büyük fahri. Ukrayna’da savaşın aynı dakika önceki bitmesini diliyor, sizleri bile ülkemize bekliyoruz. Ukrayna’nın yaşadığı güçlü süreçte bizi destekleyen Türk halkına ve devletine teşekkür ediyoruz” dedi.

İl Hars ve Turizm Idarehane Müdürü Ali Cengiz ise yaptığı konuşmada, “Bire Bir ana ve babanın sunu bahtiyar haset çocuğunun mürüvvetini başlamak. Bu bahtiyar günümüzde, Akçadağ ve Besni ile Malatya’dan, Türkiye’nin başka illerinden, Hollanda’dan, Ukrayna’dan gelip bizleri yalnız bırakmayan, düğünümüze sevinç katan yekpare dostlarımıza, akrabalarımıza teşekkürname ediyoruz. Oğlumuz Erol ve kızımız Alona’ya popülasyon boyu mutluluk diliyoruz” diyerek konuştu. – MALATYA

Share: