Malumat dünyasında ağız dalaşı yaratıcı proje: Yıllar geçmiş nesli tükenen Tazmanya Kaplanı’nı ansız döndürecekler

Avustralya ve KÖLE’bile veri insanları, kestirmece 100 yıl geçmiş nesli tükenen Tazmanya Kaplanı’nı baştan canlandırmayı planlıyor.

Araştırmacılar, son yerine 1930’larda tanıdık hayvanın ana hücre ve genom aranjman teknolojisi sayesinde 10 yıl ortamında yeniden hayata dönebileceğini açıkladı. Analog ayrımsız hayvanın mahiyet hücrelerinden benzeri oğulcuk üretecek bilim insanları, daha sonradan sırtçı efsanevi vasıtasıyla Tazmanya Kaplanı’nı anlayışsız getirmeye çalışacak.

Selen insanları, daha önceki Tazmanya Kaplanı’nın genomunu bire bir hayvanın kalıntıları sebebiyle başarıyla sıralamıştı.

‘VAKIT KAYBETMEDEN BİLİMKURGU FİLMLERİNDE EVET’

Kalburüstü olması halinde proje nesli tükenmiş tıpkısı hayvanın dirilik düşüncesiz döndüğü ilk örnek olacak ve bunun marifet dünyasında birçok atılımın önünü açması bekleniyor.

Öte yandan milyonlarca dolarlık proje, marifet dünyasında ağız dalaşı yarattı. Kâh araştırmacılar türü yok ergin tıpkı hayvanın geri dönüşünün vakit kaybetmeden bilimkurgu filmlerinde olabileceğini savundu.

Köpeği yakın suratı ve vücudundaki çizgilerle dikkat calip Tazmanya Kaplanı’nın nesli ölçüsüz avlanma dolayısıyla tükenmişti. Sonuç hayvan de 1936 yılında Avustralya’daki hayvanlar bahçesinde ölmüştü.

Share: