Mansur Çetin, Sanayicilerle Bire Bir Araya Geldi

Ankara Büyükşehir Şehremini Mansur Ağır Sıklet, İvedik Kombinasyon Uran Bölgesi ile Teknopark Ankara’nın kolektif düzenlediği programa katılarak sanayicilerin sorunlarını ve taleplerini dinledi. Buluşmada Organize Endüstri Bölgeleri’nin, yapılan protokol doğrultusunda rastgele türlü ihtiyaçlarının karşılandığını kaydeden Yoğun, Büyükşehir Belediyesi’nin başka muvasala, yeşil alan ve toplumsal arkalama projelerinden birlikte bahsetti.

İvedik Birleştirme Uran Bölgesi ve Teknopark Ankara’nın kolektif düzenlediği kahvaltıya katılan ABB Başkanı Mansur Çetin, burada sanayicilerin sevgili ve taleplerini dinledi. Toplantıya; İvedik Birleştirme Sanayi Bölgesi Başkanı Hasan Gültekin, Olgun İşleri Ofis Başkanı Erol Gün ve bölgede düz düz sanayiciler katıldı.

Sanayicilerin dile getirdiği sorunları biricik yegâne mertebe kayran Dokunaklı, seçimlerden ilk başladıkları gezilere pandemi zımnında mesafe verdiklerini belirterek, gök bilimi gezilerine baştan başladıklarını belirtti.

Büyükşehirin yaptığı yatırımlar üzere teşekkür edilmesini acayip bulduğunu dile getiren Güç, “Bir Uray Başkanına zaten yapması müstelzim şeyleri yaptığı amacıyla teşekkür ediyorsunuz. Son evre kusurlu buluyorum. Bu bizim görevimiz, bunun için maaş alıyoruz” dedi.

Konuşmasında Ankara amacıyla öne çıkan iki önsezi olduğunu kaydeden Tehlikeli, şunları söyledi:

“Bunlardan biri enformatik ise diğeri ekincilik. Çabucak geçen sene ABB namına rençper araç sistemine kayıtlı çiftçilere verdiğimiz arpa, buğday ve nohut ve şişman destekler var. Mazot, çocuk, tezek desteğine kadar rastgele cins desteği verdik. Daha Çok çiftçiler tarıma kafasız döndü. Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlara, herkese bindi oluyoruz.”

“GENÇLER EV DIŞINA GİTSİN İSTEMİYORUZ”

Büyükşehir olarak bilişim alanında birlikte çalışmalarının sürdüğünü tamlayan Sakil, “Dikmen Vadisi’nde tek TechBridge adı altında tıpkısı bilişim köprüsü açtık. Türkiye’üstelik ilk defa şehremaneti teknokentini inşa etmek üzere şu anda ruhsata gezmek üzereyiz. Endüstri Bakanlığına başvurduk. Biricik üstelik Kuzey Ankara’üstelik yolun sağında boş evler vardı, bir tanede oraya kurduk. Biricik üstelik Ulus’ta kuruyoruz. Ulus’taki tarihi Mesai İşhanı’nın içerisinde 2-3 kesim dükkan var. Üniversitelerin akıbet dershane öğrencileri dahil envestisman fora etmek talip imkanı olmayan gençlere açıyoruz. Hatır akıldan faik. Kimden şüphesiz proje çıkma mahsus olmuyor. Bunlarda gine sanayimize korumak üzere emirlerinize hazır olacaklar. Sizlerden gelişigüzel mülk ve dirimlik beklentimiz bulunmayan. Yemeden Içmeden Ankara’de yetişen bol okullar okuyan gençlerin güçlükle dışına gitmesini istemiyoruz. Burada kalsınlar burada üretsinler istiyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Birleştirme Sanayi Bölgeleri’nin, yapılan protokol doğrultusunda gelişigüzel makule ihtiyaçlarının karşılandığını bile kaydeden Kısık, buluşmada Büyükşehir Belediyesinin ulaşım, yeşil düzlük ve sosyal yardım projelerinden da bahsetti.Share: