Mardin’de Kasımiye Ulus Bahçesi yapılacak

Mardin’da 45 bin 89 hektar alanda kurulacak Kasımiye Kavim Ormanı amacıyla çalışmalara başlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2021 yılındaki Milli Ağaçlandırma Günü direk dikim töreninde 81 ile 81 kavim ormanı kurulacağı müjdesinin arkası sıra çalışmalarına Mardin’üstelik başlanan Budun Ormanı Projesi’nde Ankara ile eş zamanlı adına proje hazırlığı yapıldı.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Komutan Vekili Mahmut Demirtaş’ın başkanlığında belediyede, “81 ile 81 Millet Ormanı” projesi kapsamında derinti yapıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Umumi Müdürlüğü tarafından Mardin’e kazandırılacak Kasımiye Ulus Ormanı içerisinde yürüyüş ve koşun yolu, durum terası, komütatör yolları, otopark, çiftteker yolları, bala oyun alanları, yöresel yapıt koca stantları, barbekü ve kamp alanları bulunuyor.

Toplantıda millet ormanı içerisinde vatandaşların şen zaman alabileceği bire bir alanın oluşturulması amacıyla da rey alışverişinde bulunuldu.

Toplantıya, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, Mardin Orman İşletme Müdürü Siyamet Kayaç, İmar ve Şehircilik Kat Başkanı Vekili Abdulbaki Turğut, Selen İşleri Daire Başkanı Cebrail Aslan ve başka ilgililer katıldı.

Share: