Marmaris’te arkalama seferberliği bitmeme ediyor

– Marmaris’te müzaheret seferberliği bitmeme ediyor

MUĞLA – Yüzyılın felaketi olarak adlandırılan ve ülkemizde 11 ilde şişman yıkımlara sebep olan depremlerden etkilenmeyen bölgelerden yardım seferberliği bitmeme ediyor. Muğla’nın Marmaris ilçesinde hem arızi atlamak üzere mevrut 6 bin 400 depremzede mihman amacıyla hem birlikte deprem bölgelerine yakışmak üzere yardım çalışmaları devam ediyor.

Sarsıntı felaketinin yaşanmasının arkası sıra kül mutluluk üzere Marmarisliler dahi biricik kalpgâh oldu. Hem hareket bölgelerine hem birlikte ilçede kırsal mahallelerde konaklayan depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak için yardımlar gelmeye bitmeme ediyor.

Marmaris Kaymakamı Ertuğ Azamet Aksoy yer sarsıntısı eş güdüm merkezinde hem gelen depremzedeler ile hem bile arkalama getiren hayırseverler ile görüşerek gelen yardımların koordinasyonunu sağlıyor. Marmaris Kaymakamlığı Içtimai Teavün Vakfı çalışanları ve gönüllüler arkalama paketlerini sınıflama ederek ihtiyaç sahibi depremzedelere ulaştırılıyor.

Marmaris Belediyesi’nin, Marmarislilerin, STK’ların, haricinde bölgeye bitişik ilçelerden da yardımlar gelmeye devam ediyor. Bodrum’dan bire bir minibüs dolusu arkalama getiren aynı otelin mübayaa müdürü Düş Türkeş ‘ Yardımlarımızı ihtiyaç sahipleri için gerekseme olan gelişigüzel yere götürmeye devam edeceğiz’ dedi.

Share: