Marmaris’te arkalama seferberliği bitmeme ediyor

Yüzyılın felaketi olarak adlandırılan ve ülkemizde 11 ilde nazik yıkımlara etken olan depremlerden etkilenmeyen bölgelerden arkalama seferberliği devam ediyor. Muğla’nın Marmaris ilçesinde hem eğreti inmek için mevrut 6 bin 400 depremzede misafir üzere hem bile sarsıntı bölgelerine yuvarlanmak için arkalama çalışmaları devam ediyor.

Deprem felaketinin yaşanmasının ardından birlik ülke gibi Marmarisliler üstelik bir tane kalpgâh oldu. Hem sarsıntı bölgelerine hem dahi ilçede rustik mahallelerde konaklayan depremzedelerin ihtiyaçlarını durdurmak amacıyla yardımlar gelmeye bitmeme ediyor.

Marmaris Kaymakamı Ertuğ Izzet Aksoy yer sarsıntısı koordinasyon merkezinde hem gelen depremzedeler ile hem de müzaheret getiren hayırseverler ile görüşerek mevrut yardımların koordinasyonunu sağlıyor. Marmaris Kaymakamlığı Içtimai Yardımlaşma Vakfı çalışanları ve gönüllüler yardım paketlerini sınıflama ederek gerekseme sahibi depremzedelere ulaştırılıyor.

Marmaris Belediyesi’nin, Marmarislilerin, STK’ların, haricinde bölgeye bitişik ilçelerden üstelik yardımlar gelmeye bitmeme ediyor. Bodrum’dan bir minibüs dolusu arkalama getiren tıpkısı otelin mübayaa müdürü Rüya Türkeş ‘ Yardımlarımızı gerekseme sahipleri üzere ihtiyaç olan rastgele yere götürmeye devam edeceğiz’ dedi. – MUĞLA

Share: