McDonald’s Ukrayna’daki restoranlarını baştan açmaya başlayacak

McDonald’s yoluyla yapılan açıklamada, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları devam ederken, önümüzdeki bir birçok kamer içinde ülkedeki restoranlarını yeniden açılmasının planladığı aktarıldı.

Rusya’nın saldırıları sonrası geçtiğimiz mart ayında Ukrayna ve Rusya’daki kamu restoranlarını kapatma kararı düz McDonald’s, Ukrayna’daki restoranlarını yeniden açmaya başlayacak. McDonald’s vasıtasıyla yapılan açıklamada, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları devam ederken, Mağribî birçok işletmenin Ukrayna’da baştan faaliyete geçtiklerine dikkat çekildi. Önümüzdeki birkaç ay içre Ukrayna’daki restoranlarını baştan açılmasının planladığı aktarılan açıklamada, “Ukraynalı yetkililer, tedarikçiler ve güvenlik uzmanlarıyla şümullü müracaat ve görüşmelerin ardından ve çalışanlarımızın işe dolaşım talebi dikkate alınarak yeniden teferrüç kararı alındı” denildi.

McDonald’s, ürünleri restoranlara örtmek ve çalışanları ümranlı asayiş protokolleriyle sahaya idraksiz anlatmak üzere tedarikçilerle gelişigüzel çalıştıklarını açıklayarak, evvel kendisine çatışmalardan henüz aşkın mahfuz Kiev ve günindi Ukrayna’da restoranların baştan açmaya başlanacağını rapor etti.

Ukrayna’da 109 restoranı kâin McDonald’s, birçok restoranı baştan açmayı planladığını belirtmedi. Müşareket, geçtiğimiz mayıs ayında Rusya’dan çekileceğini açıklamış ve 850 restoranının çoğunu domestik lisans sahiplerinden birine satmıştı.

Rusya’nın saldırılarının başlamasını peşi sıra Ukrayna hükümeti, ekonomisine elan aşkın beis gelmesini alıkoymak için işletmelerin savaştan beis görmüş bölgelerden batıya taşınması için tıpkısı program başlatmıştı. KFC ve Pizza Hut sahibi Yum Brands, bu ayın başlarında ülkedeki az daha eksiksiz restoranlarını yeniden açıldığını bildirmişti. – CALİFORNİA

Share: