McDonald’s Ukrayna’daki restoranlarını yeniden açmayı planlıyor

ABD’li aceleci servis aşevi zinciri McDonald’s, Rusya’nın saldırısından bilahare Ukrayna’bile kapattığı bazı restoranlarını yeniden açmayı planladığını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada, Ukrayna’daki insanların desteklenmesinin bire bir numaralı öncelikleri olmaya devam ettiği vurgulandı.

Açıklamada, “Ukraynalı yetkililer, tedarikçiler ve asayiş uzmanlarıyla şümullü konuşma ve görüşmelerin arkası sıra, çalışanlarımızın işe kan dolaşımı talebini dikkate alarak, gayrı işletmelerin sakıncasız tıpkı şekilde yeniden açıldığı Kiev ve gün batısı Ukrayna’bile bazen restoranları yeniden düzenlemek üzere aşamalı tıpkısı tasrif uygulamaya karar verdik.” ifadesi kullanıldı.

Belirli bir tarihin verilmediği açıklamada, ati biraz kamer zarfında ürünlerin restoranlara ulaştırılması, fiziki ortamın müşterilere hizmete hazır ağıl getirilmesi, aşevi çalışanlarının gine sahaya dönmesi ve çalışanlar ile müşterilerin güvenliğinin sağlanması amacıyla tedarikçilerle çalışılmaya başlanılacağı kaydedildi.

McDonald’s, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasının ardından mart ayında Ukrayna ve Rusya’daki tam restoranlarını kapatma kararı almıştı.

Şirket, mayısta birlikte 30 yılı aşkın süredir cıvıltı gösterdiği Rusya pazarından çıkacağını duyurmuştu.

Share: