Meteoroloji ve AFAD’dan ihtar: Marmara amacıyla çok sağlam bora geliyor

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü yoluyla yapılan akıbet değerlendirmelere göre, ülkenin kuzey, iç ve garp kesimlerinin modüler, meydan yer haddinden fazla bulutlanmış, Marmara’nın doğusu, Akdeniz’in iç kesimleri ve İskenderun Körfezi Çevreleri, Gün Batısı Karadeniz (Sinop dünya), Balıkesir, Muğla, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Ardahan çevreleri ile Denizli’nin güney ve gün doğusu ilçelerinin yerel bora ve gök curcunalı bora yağışlı, ayrıksı yerlerin birkaç bulutlu ve açık geçeceği aritmetik ediliyor.
Yağışların, İstanbul, Yalova, Bartın, Isparta ve Burdur çevreleri ile Muğla ve Antalya’nın bağırsak kesimleri, Denizli’nin cenup ve doğu ilçelerinde çevrelerinde sağlam, İstanbul’un Küçük Asya Yakası, Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Zonguldak, çevrelerinde çok sağlam ve vadi vadi dağ olması bekleniyor.

İstanbul için turuncu kodlu uyartı

Öte yandan, AFAD ve AKOM İstanbul’un her iki yakası ile, Sakarya, Kocaeli ve Sinop’un gâh bölgeleri üzere dokunaklı yağmur uyarısında bulundu. İstanbul Valisi Yüksek Yerlikaya, zaman sabah saatlerinden itibaren beklenen kuvvetli yağmur dolayısıyla vatandaşları uyardı. Yapılan paylaşımda İstanbul’da “turuncu” kodlu uyarı yapıldığı görüldü.

söz konusu uyarının akabinde AKOM, vatandaşların bugün ve yarın çalışkan olması muhtemel yağışlara karşı müdebbir olmaları gerektiğini belirten ayrımsız mesaj gönderdi.

AKOM İstanbul amacıyla yağmur uyarısında bulundu

 

Share: