Meteoroloji’den Gün Doğusu Anadolu’nun Doğusu İçin Fırtına Uyarısı

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü (MGM), Maşrık Anadolu’nun doğusu için ( Erzurum, Ardahan, Kars, Balkı, Iğdır, Van, Bitlis, Muş, Hakkari) kuvvetli rüzgar ve sıkıntı uyarısı yaptı. Cumartesi günü sabah saatlerinden itibaren rüzgarın güney yönlerden akva ve saha yer güdük kesiksiz sıkıntı şeklinde esmesi beklendiği belirtildi.

MGM’den yapılan uyarıda, 24 Eylül Cumartesi sabahından itibaren, Erzurum, Ardahan, Kars, Balkı, Iğdır, Van, Bitlis, Muş, Hakkari’de cenup yönlerden sağlam 50-70 km/saat ve meydan saha gücük kesiksiz sıkıntı 70-80 km/saat şeklinde esmesi beklendiği belirtildi. MGM’nin açıklaması şöyle:

“24.09.2022 Cumartesi günü sabahleyin saatlerinden itibaren rüzgarın; Gün Doğusu Anadolu’nun doğusunda (Erzurum, Ardahan, Kars, Dert, Iğdır, Van, Bitlis, Muş, Hakkari) güney yönlerden sağlam (50- 70 km/sa) ve kayran saha güdük mütemadi sıkıntı (70-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden, dikme ve amut devrilmesi, bina uçması, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara cebin titiz ve tedbirli olunmalıdır.”

Share: