MHP Genel Komutan Yardımcısı Saika, Erzincan’da partililerle aynı araya geldi

MHP Genel Başbuğ Yardımcısı Yaşar Saika, Erzincan’da “Yavaş Yavaş 2023, İlçe İlçe Ifham ve Tavzih” programına katıldı.

Sebep, MYK üyesi Hasan Özarslan, MDK üyeleri Cemil Çetin Katarakt, İlker İpek Erzincan Şehremini Bekir Aksun ve MHP Erzincan İl Başkanı Salih Aksun, kaymakamlık ziyaretlerinin arkası sıra Erzincan Belediyesi nikah salonunda partililerle ayrımsız araya geldi.

Sebep, burada yaptığı konuşmada, Avrupa’da enerji ve doğal gaz sıkıntısı olduğunu, Türkiye’birlikte böyle ayrımsız sıkıntının olmadığını söyledi.

Enflasyonun, sonuç 40 yılda dünyanın görmediği şekilde arttığını belirten Yıldırım, “Hanay pahalandı, bundan 2-3 ay evveline kadar elan zordu. Elhamdülillah alınan tedbirlerle alım gücünün yükseltilmesiyle enflasyona alın uğraş başladı ve netice almaya başladık. Yani durdu, ağırlaştı, vatandaşımızın çekicilik gücü yükseldi. Hep iş yoksul vatandaşımızı insanımızı enflasyona ezdirmemek. İnşallah ezdirmeyeceğiz. ‘Burada hiçbir yük yok’ demiyorum. Sıkıntıyı bilcümle beraber göğüsleyecek ve geçireceğiz.” dedi.

Saika, bu coğrafyaya arada sırada Haçlı Seferleri’nin yapıldığını, akıbet Haçlı Seferi’nin ise 15 Orak Ayı olduğunu rapor etti.

Darbe girişimiyle tıpkısı gecede Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni almaya yeltendiklerini tabir fail Yıldırım, şunları kaydetti:

“Zaman zaman itibarıyla Cumhuriyet Umum Partisinin Genel Başkanı, adaylığını tescil etti. Adaylığı netleşti. 6’lı masa onaylayacak mı onaylamayacak mı? PKK onayladı, Demirtaş onayladı PKK’nın temsilcisi. Onlara bakacağız. Burada esas mührü vurdurmaya gidiyor şimdi. 13 Teşrinievvel tarihinde Amerika’ya gidiyor. Verdiği demeçte ‘Amerika’nın Erkek Kemalleri ile görüşeceğim’ diyor. Amerika’da (Joe) Biden ile görüşemeyeceksin de bürokratlarıyla görüşeceksin? İcazet alacaksın, adaylık üzere icazetname merkezi neredir, suyun öbür tarafı Amerika’dır gidiyor. Yanına bir nice şık bahis katacak, Amerika’nın gerekçelerini hazırlayacak. Önümüzdeki tablo bu, bire bir tercih yapacağız kısacası. ya Ünal Çeviköz’ün, Kılıçdaroğlu’nun ve bugüne kadar sonuç 10 yıl Türkiye’nin beraberinde on paralık sıfır aynı ittifakı onaylayacağız.”Share: