MHP lideri Bahçeli’den, “HDP’ye vekâlet” sözlerine tepki! Kavim İttifakı’nı ahtapota benzetti

MHP Genel Başkanı Kerem Bahçeli, Bursa’bile “2023’e Akla Yatkın: Namzet Muhtemelen, Değişmeyen Açık” mitinginde konuştu. Bahçeli, CHP saylav Gürsel Tekin’nin günlerce konuşulan “HDP’ye bakanlık verilebilir, herhangi bir partiye verilebilir” sözlerine bile aksülamel gösterdi.

BAHÇELİ’DEN AHTAPOT BENZETMESİ

CHP’nin stratejisinin HDP ile antant dayamak olduğunu öne süren Bahçeli, “Düşkünlük ittifakı ahtapot üzere Türkiye’yi sarıp kemirmek niyetindedir. Bizim polip siyasetine feda edilecek tıpkı ülkemiz yoktur. Ahtapotun 6 ayağı bellidir, değişik iki ayağı HDP ile emperyalizmin anne unsurlarıdır. Mezellet İttifakı’nın içinden genişlik azında selim meşruhat yapanlar üstelik vardır. HDP’nin desteği ile büyükşehirleri kazanan belediler şimdi HDP’ya bakanlık açıklaması yapmaktadır. Bu zillete Türk milleti müsaade veremez. CHP’nin adımı taktikseldir, kurnazca benzeri manevradır. Adsız Sansız ajandaları, belirsiz gündemleri HDP ile barışma kurmaktır. HDP’ye vekillik çevirmek gitmek, teröristlerin aynı belediyeler gibi bakanlıklara üstelik yerleşmesi demektir” diye konuştu.

Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:

Bursalı kardeşlerimizin birlikte Çanakkaleli, Bilecikli, Yalovalı kardeşlerimize yalabık geldiniz diyorum. Sabık hafta Sivas pençeli benzeri meydanda albeni toplantısına tanık oldu, birilerinin uykuları kaçtı.

“KIZIL ELMA’YA AKILLICA İLERLEYECEĞİZ”

Ki ne tuzağı kursun ayrışmayacağız, ayrılmayacağız. El ele istek gönüle altın elmaya akilane ilerleyeceğiz. Kategorik Allah’ın izniyle başaracağız. Taviz vermeyeceğiz, gevşeklik göstermeyeceğiz, kesinkes kazanacağız.

BİZİM ANKETLERİMİZ TÜRKİYE’DİR”

Bizim anketlerimiz maaşa bağlanmış şirketler değil, A’dan Z’ye Türkiye’dir. İman varsa imkan vardır. İrade varsa hıyanet tutunamayacaktır. Yengi sabredenlerin inananların merbut yâridir. Öyle benzeri yanıt veriniz kim 7 düvel ne oluyor Bursa’üstelik diye niteleyerek endişeye kapılsın. Aramızda müstesna otu bulundurmayacağız, saflarımızı yoğun tutacağız. Katiyetle Allah’ın izni ile başaracağız. Ödün vermeyeceğiz, pekâlâ kazanacağız. Cumhuriyet’in 100. yılında cumhurun zaferine ulaşacağız.

“ZİLLET PARTİLERİ İLE ULAŞILACAK BİR GELECEK YOKTUR”

Sözümüz sözdür, kararımızın de sonuna büyüklüğünde arkasındayız. Durma anlayışında değiliz. Cumhurbaşkanı adayımız sayın Erdoğan’dır. Zillete karşı bir mevzideyiz, Türkiye düşmanlarına alın benzeri cephedeyiz. Vatansız kavim neyse Türkiye’nin karşısına eski mezellet ittifakı bile odur. Mezellet partileri ile ulaşılacak tıpkısı gelecek yoktur. Sakil beyin açısından bire bir farkları yoktur. Bu ittifakın çatısını yalaz almıştır. Paçası tutuşan Kılıçdaroğlu ‘inadına bu arada olacağız’ demiştir. El Birliği inançla olur, inatla değil.Share: