MHP Umumi Başkan Yardımcısı: 2023’te eğer değişik ayrımsız öz olursa bugüne kadar elde edilen kazanımlar tamamen gidecektir

MHP Umumi Komutan Yardımcısı Karakaya, “Yavaş Yavaş 2023 İlçe İlçe Rapor ve Işıma Programı” kapsamında Çorum’un Laçin ilçesindeki benzeri kıraathanede partilileriyle aynı araya geldiği toplantıda, Türkiye’yi sızırmak ve vatandaşlara yankılanmak amacıyla başlatılan bölge ve yer toplantılarını tamamladıklarını, ilçe ziyaretlerinin bile benzeri hafta zarfında tamamlanacağını söyledi.

“BE ŞEREFSİZLER, 40 YILDIR SİZ BU TERÖRE BINDI VERİYORSUNUZ”

Ekonomideki sorunların temelinde Türkiye’nin PKK terör örgütüne karşı verdiği mücadelenin düzlük aldığını belirten Karakaya, “Zaman TBMM’da PKK’nın kolu, uzantısı olan tıpkı politik partinin temsilcileri çıkıp ekonomi konuşabiliyor. ‘Kavim işsiz, millet haris, çiftçinin durumu kötü.’ diyebiliyor amma bir Tanrı’ın kulu üstelik demiyor kim ‘Be şerefsizler, 40 yıldır siz bu teröre destek veriyorsunuz. Bu ulus dişinden, tırnağından artırıyor, canını veriyor, benzeri üstelik sizinle, PKK ile çabalamak üzere trilyon dolarlar harcıyor. Hükümetin mezun ağızları, 40 yılda PKK yıldırı örgütüyle mücadelede ve onların ekonomiye verdiği zararlar toplandığında 2 trilyon dolardan bahsediyorlar.” dedi.

TERÖR OLMASA TÜRKİYE’NİN DIŞ BORCU OLMAZDI

Yıldırı örgütlerine cebin Suriye’de dahi operasyonların sürdürdüğünü hatırlatan Karakaya, Türkiye’nin terörle mücadeleye bütçe beğenmek zorunda kalmasa bugün on paralık dış borcunun olmayacağını vurguladı. Karakaya, terör örgütü FETÖ’nün de Türkiye’nin ekonomisine çok zarar verdiğinin altını çizdi.

“BU AKSATA SEÇİME GİDİLSE, PKK’LILAR VE HDP’LİLER KİMİN YANINDA VADI ALIR”

Halk İttifakı’nın Reisicumhur adayının Recep Tayyip Erdoğan olduğunu, Ulus İttifakı’nın ise adayının belli olmadığını aktaran Karakaya, “Bu ahzüita seçime gidilse PKK’nın yandaşları, HDP’liler, Topluluk İttifakı mı, Millet İttifakı mı denildiğinde kimin beraberinde yer alır? Ulus İttifakı diyenler Tanrı rızası amacıyla umum kaldırsın. Bunu sokakta kime sorsak, örtüsüz ve kesin. Kılıçdaroğlu, ‘yeniden sağ açıklık yapacağım’ diyor. FETÖ’cüler kimin beraberinde saha alır? Bizim kazançlı olarak sıkıntımız ne? Terör belalarından boşanmak. Iktisat için de dirlik üzere birlikte bu mukteza.” diye niteleyerek konuştu.

ABDÜLHAMİD EĞLEK TAHARRI GEMİSİNİN ÖNEMİ

Karakaya, kullanılmamış dünya düzeni teşekkül sürecinin devam ettiğini, Türkiye’nin Suriye’bile operasyonlar yaparak, Abdülhamid Han Muayene Gemisi’ni Akdeniz’e göndererek “Acun düzeninin zarfında ego bile varım.” dediğini kaydetti.

Dünyanın ve Türkiye’nin dingil değiştirdiğine dikkati calip Karakaya, şöyle devam etti:

“Türkiye üretime gidiyor, Türkiye’nin önü örtüsüz amma ayrımsız aks değiştiriyor. Acun dingil değiştiriyor. Şuradan eksantrik yola geçe bir araba lazım istemez sallanır, biraz yavaşlarsın, tetik geçersin. Sonradan birlikte otobana çıkacaksın. Bunun amacıyla birlikte zamana ihtiyaç var. Dolayısıyla şuan ki proses Türkiye’yi üretime sevk fail ayrımsız çatı. Herhangi Bir madde güllük gülistanlık demiyoruz, olması dahi tür değil amma iyiye gidiyor. Dünya düzeni ortamında Türkiye hezel sahibi olma derdinde. Onun mücadelesini veriyor.”

“CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ OLMASAYDI, 2018’DEN BERİ 3 KEZ HÜKÜMET GİDER GELİRDİ”

2023’ün Türkiye açısından çok oylumlu olduğunun altını çizen Karakaya, “2023, tezyifkâr ülkenin geleceği. 2023’te şayet ayrımlı bire bir husus olursa, bugüne büyüklüğünde elde edilen kazanımlar tamamen gidecektir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bu ülkenin sigortası ve bekasının garantisidir. Bu büyüklüğünde net söylüyorum. O periyot, 15 Temmuz’birlikte Türkiye’nin içine düştüğü sıkıntıda, Sayın Genel Başbuğ’ımız ‘Evet biz bu arabayı buradan çıkarırız ama bu araba bu motorla misil almaz, ilk bunun motorunu değiştireceğiz.’ dedi. İşte Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi bu gerekçe ile başka benzeri sistemdir. Nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olmasaydı 2018’den beri Türkiye’üstelik yer az 3 yol hükümet masraf gelirdi. Dirimsel miydi onu da bilemiyorum. Hükümetler kurulamıyordu.” ifadelerini kullandı.

“HDP OLMASA NASIL KAZANACAKSINIZ?”

Altılı masada Türkiye’nin eski sisteme döndürülmesinin konuşulduğunu hatırlatan Karakaya, şunları kaydetti:

“Göstermek kabil değil. Hakeza ayrımsız özdek yok, münasebet kandırıyorsunuz milleti. Şeş koalisyonlu, artı birileri var. İçişleri politikasında, düzenlilik politikasında be Meral Akşener, acaba CHP ile bire bir anlaşman var mı? CHP’nin HDP ile söylediklerini akseptans ediyor musun, etmiyor musun? Etmiyorsan hakeza ayrımsız şeye geldiğinde bu ülkeyi bittabi yöneteceksiniz? Biriniz diyecek kim ‘Suriye’bile çeri kalsın.’, diğeri diyecek ki ‘Çıksın.’ Biri diyecek kim ‘PKK ile mücadeleye devam.’, başkası diyecek kim ‘Biraz duruluk verelim ya bile yapmayalım.’ Hele aday belirlemiyorlar kim kamuoyu namzet tartışıyor. Namzet belirlenince hangi olacak? CHP’nin söylediği ortada. HDP bunların yanında. HDP olmasa nasıl kazanacaksınız? Terörün, PKK’nın kökünü kazıyacağız diyebilirler mi, derlerse kazanabilirler mi? Öz partilerinin içlerinde bile fikir konusunda birbirlerine andıran değiller.”

Share: