MHP’nin intihap hazırlıkları sürüyor

MHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Alicenap Yalman, 2023’te yapılacak Cumhurbaşkanı ve Saylav Genel Seçimleri zımnında teşkilatlarını harekete geçirdiklerini bildirdi.

Sert, yaptığı mukayyet açıklamada, Cumhuriyet’in 100. sene dönümünün alacak edileceği 2023’te yapılacak Cumhur Reisi ve Milletvekili Genel Seçimleri nedeniyle teşkilatlarını harekete geçirdiklerini, bütün siyasi deneyim ve imkanlarını yengi hedefiyle seferber ettiklerini belirtti.

2023 seçimlerinin Türkiye amacıyla önemine değinerek, Türkiye’nin çıktı toptan ve bölgesel bir oyuncu olduğunu vurgulayan MHP Genel Başbuğ Yardımcısı Sarp, şöyle bitmeme etti:

“Türkiye’nin mevcut dinamik konumu ve hür aut siyaset hamleleri nedeniyle bütünlüğümüze ve bekamıza çevrilmiş iç ve aut tehditler artmış, çeşitlenmiştir. Bu hakikatler karşısında, milli mutabakata dair Cumhur İttifakının 2023 seçimlerinde zafere ulaşması bir kısırlık olmuştur. O bakımdan MHP, her seçim döneminden elan balaban galeyan ve coşkuyla, henüz metanetli bir imanla intihap çalışmalarını yürütmektedir.”

Partisinin bu kapsamda, 8 Ilk Teşrin’de “Yavaş Yavaş 2023, ‘Köyüm Benim’ Sohbet Toplantıları” temalı karye ziyaretlerini başlatacağını hatırlatan Yalçın, kayran çalışmalarını köylere büyüklüğünde genişleterek, ulaşılmadık kimesne bırakmayacaklarını anlattı.

Topluluk İttifakına eşkâl veren milli iradeyi güçlü burulmak ve milyonları kendilerine katılmaya özendirmek üzere yeni sarih hava toplantıları düzenleyeceklerini bildiren Sert, “Bu çerçevede, 16 Ekim 2022 tarihinde, Konya ilimiz şekil kalkmak amacıyla Karaman, Afyonkarahisar, Burdur ve Isparta il teşkilatlarımızın destekleyeceği, 23 Ilk Teşrin 2022 tarihinde ise Manisa ilimiz gestalt olmak amacıyla Yardımcı, Denizli, Vazıh ve Muğla memleket teşkilatlarımızın ve muazzez vatandaşlarımızın katılımıyla ‘2023’e Akıllıcasına, Namzet Anlaşılan, Karar Net’ temalı berrak çekicilik toplantıları gerçekleştirilecektir.” bilgisini verdi.

Share: