Milli sporcu Ahmet, Fransa yolcusu

Elazığlı milli bocce sporcusu Ahmet Karakaş, Fransa’nın Montbrison kentinde düzenlenecek olan Bocce Volo Çoluk Çocuk ve Ümitler Acun Şampiyonası’nda milli topluluk forması giyecek.

Son yıllarda yapılan spor yatırımlarıyla Elazığ’ın ışıltılı branşları beyninde saha kayran bocce, milli sporcular çıkarmaya devam ediyor. Milli sportmen Ahmet Karakaş, Fransa’nın Montbrison kentinde düzenlenecek olan Bocce Volo Çoluk Çocuk ve Ümitler Dünya Şampiyonası’nda milli mızıka forması ruba. Fransa yolculuğu öncesi Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren’i mülakat eden milli sporcu Karakaş ve antrenör Gültekin İsa Nişane desteklerinden kıran Eren’e teşekkürname etti.

Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan kayıtlı açıklamada, “Milli bocce sporcumuz Ahmet Karakaş’ı Acun Şampiyonasına uğurluyoruz. Spor kariyerinde önce ama devamı olacak inşallah. Fransa’ya gitmeden ilk Antalya’da milli takım kampına katılacak akabinde Acun Şampiyonası’na çıkma. Hedefleri doğrultusunda çokça iyi etkin tıpkı kardeşimiz. Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü yerine gereken desteğin fazlasını göstereceğiz, inşallah Ahmet bizi utangaç etmeyecek. Şampiyonluk öncesi yapmış olduğu ziyaretten yağlık Ahmet kardeşimize ve antrenörümüz Gültekin Eser’e teşekkür ediyor, başarılar diliyoruz” ifadelerine vadi verildi. – ELAZIĞ

Share: