Milli sportmen Muhammed Karayılan, 2023 Muaythai Avrupa Şampiyonası’na hazırlanıyor

Milli sportmen Muhammed Karayılan, 2023 Muaythai Avrupa Şampiyonası’nda değerli madalya yok etmek için hazırlıklarını sürdürüyor.

Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde ateş parçası Karayılan, 14 Ekim’de Gaziantep’te planlı Spor Mabat Muaythai Süper Ligi 7. Fut 2. Kadro final müsabakalarında böke olarak milli takıma girmeye adalet kazandı.

Şubat ayında İtalya’da düzenlenecek 2023 Muaythai Avrupa Şampiyonası’nda uğraş edecek olan Karayılan, antrenörü ve Milli Topluluk Koordinatörü Ömer Tasavvur’un gözetiminde hazırlık yapıyor.

Lise yıllarında spora başladığını belirten Muhammet Karayılan, Avrupa Şampiyonası’nda zer madalya kazanmayı hedeflediğini söyledi.

Ülkesini sunma mebzul şekilde katakulli etmeyi hedeflediğini dile getiren Karayılan, şöyle konuştu:

“Bitlis Aziz Üniversitesi Hizan Iz Yüksekokulu Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama Bölümü 2. derslik öğrencisiyim. Ömer hocamla cimri antrenmanlar yapıyoruz. Çokça şükür şampiyon oldum ve milli takıma girmeye hak kazandım. İtalya’bile yapılacak şampiyonada dahi kalburüstü doğmak istiyorum. Başarımda çok iri emeği olan Ömer hocama ve bindi olan herkese haddinden fazla teşekkürname ediyorum.”

Milli Bando Koordinatörü Ömer Kasıt ise Karayılan’ın çok liyakatli benzeri sportmen olduğunu, katıldığı şampiyonalarda muhteşem başarılara imza attığını anlatım etti.

Avrupa Şampiyonası amacıyla hazırlıklara şimdiden başladıklarını anlatan Tasavvur, “Sporcumuz başarıları yardımıyla küçük ay ayında İtalya’da yapılacak şampiyonaya katılmayı adalet etti. Süper Küme şampiyonu olduktan sonraları on paralık durmadı ve ahir dönüş aceleten antrenmanlara başladı. Orada ülkemizi katakulli edecek sporcularımız arasında meydan alacak. İnşallah oradan birlikte şişman başarılarla dönmeyi hedefliyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Share: