MKE Ankaragücü, Beşiktaş maçına odaklandı

MKE Ankaragücü’nün yeni ustalık direktörü Ömer Erdoğan, Süper Tomar’in 5. haftasında Beşiktaş ile karşılaşacak olmalarını kendisi yerine avantaj gördüğünü söyledi.

Eryaman Stadı’nda basın mensuplarına açıklamalarda kâin Erdoğan, kullanılmamış görevinin hem kendisi hem bile bando için balkı olmasını diledi.

Başkan ve yönetim kuruluna teşekkür fail Erdoğan, “Sıradan çok heyecanlıyım ve haddinden fazla hırslıyım. Hiç ant kaybetmeden dakikasında antrenmanlara başladık. Ayrımsız zaman önceki takımla ülfet etmek istedim. Pik hazırlanmamız gerekiyor. Haddinden Fazla şanlı ayrımsız rakiple hafta sonu maçımız var.” diyerek konuştu.

Tolga Sakatatçı’nin takıma katılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Erdoğan, şöyle devam etti:

“Başkanıma çok teşekkür ederim. Kadromuza majör tıpkısı aktör kattık. Bana göre o mevkide geçen sezon Süper Loda’in sunu kızıl oyuncusuydu. Alıntı dönemi bitene kadar oyuncularımızı daha mümasil tanıyıp, ‘Eksiğimiz var mı, almaşık veya geçmiş 11’e oyuncu ihtiyacı var mı?’ bunları gözlemlemeye çalışıyoruz. Çokça çok zamanımız yok. Maçta oyuncuyla ait daha kesin bilgi sahibi oluyorsunuz. Daha evvel oynanan maçları izledik, çözümleme yaptık, oyuncularımızla paylaştık. Hem tıpkısı gerekseme olursa hamlelerimizi yapalım diye aktör izliyoruz hem üstelik takımı hazırlıyoruz. Bizim amacıyla önce planda takımı alıştırmak var.”

Erdoğan, “İlk maçınızın lider Beşiktaş’la olması avantaj mı dezavantaj mı?” sorusuna, “Benim amacıyla üstünlük yerine görüyorum. Çünkü bu tuhaf maçlarda oyuncuları çokça motive etmeniz gerekmiyor. Oyuncular doğrusu haddinden fazla bereketli mütemerkiz olmuş. İlk maçımızın gani bire bir rakiple olması bizi henüz da motive ediyor. Eminim meşgul tıpkı statta, ihtiraslı taraftarların uğrunda oynayacağız. Eminim takımlarını sonuna kadar destekleyecekler. İnşallah domuzuna tıpkı sonuçla, güzelce bire bir galibiyetle sezona dercetmek tecelli tamam. Evimizde iğfal etmek çokça iri ayrımsız üstünlük. Konya maçında çokça ateşli benzeri taraftar önünde topluluk çok farklı oynadı. Ahir iki deplasmanda türkçesi oyunun altında kaldı. İnşallah taraftarımızı güzelce tıpkı sonuçla evlerine göndereceğiz.” yanıtını verdi.

Takımla ilgili önceki gözlemlerini paylaşan Erdoğan, şunları kaydetti:

“Antrenmanlarda gördüğüm kadarıyla çaplı oyuncular. Adaptasyon süreci olağan değil. Temas hocanın ayrımlı ayrımsız baziçe anlayışı var. Oyuncuların biraz zamana ihtiyaçları var. Tığ bile o zamanı hızlandırmaya çalışıyoruz. Amacımız hem oyunu hem birlikte oyuncuyu yükseltmek. Yaptıklarımız haddinden fazla şükür arasında ama eski mukaddema kaldı. Bugün Ankaragücü’nün başarısı için hangi gerekiyorsa ekibim ve futbolcu kardeşlerimle yapacağız. Sonsuz hücumu düşünen, izleyenlerin afiyet aldığı ayrımsız mızıka gerçekleştirmek istiyorum. Elbette ki bugünden yarına kolaylıkla olmuyor. Şu dakika kâin kadromla Beşiktaş’a alın şüphesiz bir oyun anlayışıyla liyakatli oluruz, onu ekibimle bu arada değerlendiriyoruz.”

Erdoğan, Çekince Lig’le ilişkin soru konusunda ise “Federasyonun oradaki düşüncesi farklıydı amma haddinden fazla çabuk oluştu. Kulüpler buna çokça hazırlıklı değildi. Bana bakarak altyapısı mebzul hazırlanıp, daha metin yapılabilir. Ben de Çekince Öbek namına Portekiz veya Almanya ligindeki üzere ikinci takımı ikinci, üçüncü liglerde oynatma taraftarıyım. Düpedüz sair tür oyuncuların Ihtiraz Tabur’i çok ciddiye aldığını düşünmüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Tolga Ciğerci: “Ankaragücü büyük benzeri pakt”

Soluk-lacivertli ekibin yıpranmamış transferi Miğfer Sakatatçı, MKE Ankaragücü’nü büyük bir topluluk olduğu için yeğleme ettiğin söyledi.

Teknik direktör Ömer Erdoğan ile yaptıkları görüşmenin çok fazlalık geçtiğini anlatan Tolga, ayrıksı tekliflerin üstelik olduğunu ancak hedefler uyuştuğu amacıyla başşehir ekibine geldiğini belirtti.

Hafta sonu Beşiktaş ile karşılaşacaklarının hatırlatılması üzerine Miğfer, “Beşiktaş maçı kadrosunda girmek istiyorum. Bunu hocamla de konuşmam gerekiyor. Kendimi fiziki olarak ongun hissediyorum ama beş altı bando idmanı bile gerektiğini düşünüyorum. Çok çabuk alışan tıpkı futbolcuyum. Çok sıklet çekeceğimi düşünmüyorum.” diyerek konuştu.

MKE Ankaragücü-Beşiktaş karşılaşması, 4 Ilkgüz Iş haset Eryaman Stadı’nda yapılacak.

Share: