Mudanya’da Hâkim Sonrası Tamir ve Sililik Çalışmaları Devam Ediyor

Kentte yaşanan yeğin ve akarsu taşkınlarının ardından ekiplerini seferber fail Mudanya Belediyesi, engel gören yolların açılması ve  bozulan yolların stabilize malzeme ile iyileştirilmesi amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

Mudanya Belediyesi Selen İşleri Müdürlüğü ekipleri, akva yağış sonrası meydana gelen selin arkası sıra bozulan yolların hizmet ve tamirat çalışmalarını sürdürüyor.

Mudanya’da yaşanan su taşkınlarına alın Haber İşleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Erişim Müdürlüğü, Saflık İşleri Müdürlüğü ve Mudanya Belediyesi Arama Kurtarma birimi ekipleriyle takkadak müdahaleye başlayan Mudanya Belediyesi, selin peşi sıra gerekseme duyulan temas noktada destek sağladı.

İlçe merkezi ve kırsalda yağmur sonrası bozulan parke taşı taşlarının ve zarar gören asfaltın onarımının beraberinde cadde ve sokaklarda temizliğin dahi sürdüğünü kaydeden Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, şunları söyledi:

“Yaşanan başat afetinde destekleriyle yanımızda olan Cumhuriyet Altını El Partisi Umumi Başkanımız Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Umumi Komutan Yardımcımız Oğuz Kaan Salıcı, İstanbul Büyükşehir Uray Başkanımız Ekrem İmamoğlu, Bursa Valimiz Yakup Canbolat, Mudanya Kaymakamımız Ayhan Dikici, İstanbul Vali Yardımcımız Üstün Oktay Sözer, CHP İl Başkanımız İsmet Karaca, Bursa Milletvekillerimiz, Nilüfer Şehremaneti Başkanımız Turgay Erdem, Gemlik Belediye Başkanımız Mehmet Amaç Sertaslan, Kastamonu CHP İl Başkanımız Bilgelik Erbilgin, Kastamonu Milletvekilimiz Hasan Baltacı, muhtarlarımız, dostlarımız ve hemşehrilerimize önceki olsun dilekleri için teşekkür ediyorum. Çalışmalarımıza bindi veren AFAD ve yönlendirilen kaymakamlık belediyelerinin ekipleri ve BUSKİ ekipleri ile belediyemizin bütün birimlerine özveren çalışmalarından periferi teşekkür ediyorum. Bir daha böylesine afetlerin yaşanmaması dileğiyle yekpare hemşehrilerime eski olsun.”Share: