Mudanya’da hasara öğün açan bora sonrası kovanlık çalışması tamamlandı

Bursa’nın Mudanya ilçesinde çok sayıda ocak ve iş yerinin sular altında kalmasına defa açan sağanağın arkası sıra Büyükşehir Belediyesi ekiplerince temizlik çalışması yapıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, mazi sabahleyin araçların sürüklenmesine, aile ve gelişim yerlerinde akarsu baskınlarına neden olan yağış nedeniyle ekipler bodur müddet zarfında iş başlattı.

İtfaiye Dairesi Başkanlığı 12 kurgu ile 30 personeli, Bursa Su ve Şebeke İdaresi (BUSKİ) de 15 kurgu ile 40 personeli bölgeye sevk etti. İlçedeki çalışmalarda 25 balık adam pompa, 7 kepçe, 4 vakumlu açar, 4 vidanjör vasıta ve 5 motopomp kullanıldı.

Büyükşehir Belediyesi Park Yeri ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri başat suları cihetiyle kötülük gören evlerde saffet çalışmalarını hemen başlattı. Çamurla kaplanan yollar dönme içre temizlendi.

Mudanya’daki çalışmaları yerinde inceleyici Büyükşehir Şehremini Alinur Aktaş, SELIM Öğür İlçe Başkanı Orhan Samast ve divan üyeleriyle vatandaş ve esnafa “Önceki olsun” dileklerini iletti.

Açıklamada görüşlerine saha sunulan Lüle Taşı, Bursa genelinde çılgın yağış kaynaklı 112 Evgin Çağrı Merkezine toplam 280 ihbar yapıldığını, özellikle Mudanya özelinde yoğunlaşan yağışların Osmangazi, Nilüfer, Gemlik ve Orhangazi ilçelerini de kısmen etkilediğini belirtti.

Mudanya’daki icraat hakkında bilgelik veren Denizköpüğü şu ifadeleri kullandı:

“Saat 07.48 bakımından Mudanya’daydık. İtfaiye, BUSKİ ve AFAD ekipleri dokunaklı aynı şekilde gayret ediyorlar. Ekiplerimiz Mudanya’da 88 adreste su baskını olayına müdahale etti. Bizler birlikte vatandaşlarımızla bir araya gelerek neler yapılabileceğini konuştuk. Site estetiği kat temizleme araçlarıyla Mudanya içi anne atardamar yollarının temizliği yapıldı. AFAD İl Müdürlüğü başkanlığında, Büyükşehir ve kaymakamlık belediyeleri, STK ekipleriyle icraat yürütüldü. Emeği güzeşte herkese teşekkür ediyorum.”Share: