Mudanya’daki 3 sokak amacıyla başkan komut verdi

Mudanya’daki 3 sokak için komutan talimat verdi

Başkan Lüle Taşı: “Şayet düzeltmezlerse, biz düzelteceğiz”

BURSA – Mudanya’da yaşanan su baskınlarıyla ilgili anında emek başlattıklarını belirten Bursa Büyükşehir Şehremini Alinur Denizköpüğü, “Selin evvel dakikalarından itibaren arkadaşlarımız Mudanya’bile kapalı yerlere engelleme etti. Büyükşehir Belediyesi ve BUSKİ ekipleri tam teşekküllü namına yeğin afetinin yaralarını sardı. 88 kesim akarsu basan sülale ve işyeri ile ilişkin mağduriyetleri üstelik giderdik. 3 sokakta eğimden muhit kıygınlık var. 30-40 esnafın mağduriyetini da biz gidereceğiz” dedi.

Bursa Büyükşehir Şehremini Alinur Lüle Taşı, Mudanya’üstelik mazi yaşanan boğanak yağışta taşma yaşanan yerlerle ilişik açıklamalarda bulundu. Bunun tıpkı kıyamet olduğunu dile getiren Başbuğ Eskişehir Taşı, “Haddinden Fazla ağır sıklet benzeri yağmur olan süreçtir. Kısaca az saat, 40 dakika sürmüş. Düzme ve yine mevrut ihbarlarla alay malay 280 şerha Bursa genelinden ihbar mevrut. Bu ihbarların 114 tanesi ferdî olarak ayrı kişiler. Tek biricik kayıtları mevcuttur. Mudanya’dan 88 kıta ihbar gelmiş. Bu ihbarların dahi hepsine müdahale edilmiştir. Iştiyak umu ölçü kim, tek birlikte böyle sorun yaşamayalım. 88 pasaj ihbara familya veya aksiyon yeri olarak baktığınızda çokça efdal miktar üzere gözükmeyebilir” dedi.

“Çocuğa gösterseniz akarsu basacağını söyler”

İlçe belediyesinin yaptığı 3 devam sokağı gezdiğini tabir fail Magnezit, “Üzülerek söylüyorum kim, değil benim kabilinden belediye başkanı yahut selen işleri ofis başkanı, 10 yaşındaki çocuğu üstelik koysanız bu sokakları akarsu basacağını söyler. Çıkmaz sağa akla yatkın anaforlu, yöntemince bağırıyor. Sağlıklı taraftakilere su basmış, ancak sol taraftakilere basmamış. Sol taraftakiler bahtiyar. Oradaki mağduriyetlerin birlikte giderilmesi konusunda mir verdim.”şeklinde konuştu.

“Onlar yapmazsa biz yapacağız”

Gereken birimlere buyruk verdiğini belirten Patal, “Arkadaşlara, ‘Hemen irtibata geçin düzeltsinler. Şayet düzeltmezlerse, evgin gereğini yapın’ dedim. O 3 sokakta üstelik doğrusu 30-40 sunum mağdur esnaf var. Mukteza dersleri çıkartmamız gerekiyor. Bu Amerika’bile de oluyor. Can kaybının incelmemiş olması bizleri sevindirdi. Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BUSKİ ekipleri mecmu teşekküllü kendisine sahada meydan alıyor” dedi.

“Tığ 24 saat esasına göre çalışıyoruz”

Sabahleyin hane başkanlarıyla gelişigüzel Mudanya’birlikte ziyaretlerde bulunduğunu tabir fail Magnezit, “Buradan siyaset yapmanın derdinde değilim. Maatteessüf başlarının dinlence mevzusundan periferi bana da algı yapmaya çalışanlar olmuş. Köşelerinde yazanlar reşit. Ego geçmiş sabahleyin 06.45’te yola çıktım. Ankara’ya gittim. Ankara’ya illet gittim. Spor Bakanlığına 400 milyonluk değer artışından hava melfuf tören düzeni götürdüm. Dünya Göçkün Oyunlarıyla alakadar, İznik’te yapılacak iri organizasyonun tanıtım ve Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan ile yapılan toplantı için gittim. Tün döndüm. Ayağımın tozu ile döndüğüm gibi Demirkapı’daki yangınını esasen sonuna büyüklüğünde yakından strateji ettim. Bu benim işimdir. Bu ekstra yahut alplık peşinde bile değilim. Ulus bana bunun için düşünce verdi. Beni bunun için insanlar görevlendirdi. Tıpkısı yerlerde yokmuşum algısı yapılmaya çalışıldı. Ben yoksak takım arkadaşlarım var. Dünden beri dahi işlerini genişlik dolgunca şekilde yapıyorlar” şeklinde konuştu.Share: