Mürtefi Koç’tan TFF ve Galatasaray Adası saldırısıyla ait açıklama: Türkiye Cumhuriyeti’ne yaraşıksız bire bir durumdur, lütfen aydınlatın

Fenerbahçe’nin Spor Kıç Süper Lig’in 5. haftasında Yukatel Kayserispor’u 2-0 yenmiş ettiği müsabakanın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“BU SALDIRILARI TEKRARLANMAYACAK VAZIYETLER YERINE ÖRTMEK İSTİYORUM”

Türkiye Futbol Federasyonunun Riva’da kâin Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri ile Galatasaray Adası’na yapılan saldırılarla ilişkin de konuşan Çalıştırıcı, şunları kaydetti; “Bu saldırıları tekrarlanmayacak hâller namina almak istiyorum. İnşallah arz bodur zamanda olayın açıklığa kavuşturulmasını talep ediyorum.

“UĞRADIĞIMIZ SALDIRI BIBI FAİLİ MÜPHEM NAMINA DURUYOR”

İçişleri Bakanlığı ve emniyet birimlerimiz çokça çabuk debi ettiler. Fenerbahçe yerine beherglas ferdimiz, 4 Nisan 2015’te Rizespor maçından sonradan Trabzon Havaalanı’na yaptığımız yolculukta uğradığımız saldırının hala faili muzlim aynı hamle olarak duruyor olması Türkiye Cumhuriyeti’ne yaraşıksız bire bir durumdur.

“BİR PASAJ EVRAK DOSYAYA GİRDİ Mİ BİLMİYORUM”

Tığ haddinden fazla referans yaptık. Bir buçuk yıl ilk EDS kayıtları için referans yaptık. tek evrak dosyaya girdi mi bilmiyorum. Bizim açımızdan akseptans edilemez bire bir genişlik. Fenerbahçe’nin yaşadığı olayın bana göre üstü örtbas edilmiştir. Lütfen bu konuyu aydınlatın.”Share: