Muş Belediyesi eylül ayı meclis toplantısı yapıldı

Muş Belediyesi ilkgüz kocaoğlan divan toplantısı gerçekleştirildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, meclis üyelerinin katılımıyla yapılan toplantıda Belediye Reisi Feyat Asya, çalışmalar için bilgi verdi.

Bu sene 17 mahallenin tamamında çalışmaların bitmeme ettiğini belirten Asya, “Çarkıt Erzurum ile Hürriyet Caddelerimizi senkronik yerine kayırıcı yapılarını yenileme projelerimizi sürdürüyoruz. Kamusal alandaki sorumluluklarımızdan olan kat, yaya kaldırımı işgallerine üstelik sonuç veriyoruz. Bu icraat sırasında basiret duvarı, ayazlık ve basak gibi çıkmalar varsa bunları kaldırıyoruz. İstasyon ve Cumhuriyet caddelerimizdeki güzelliğin aynısını Çarkıt Erzurum ve Özgürlük caddelerimizde uygulamaya gayret ediyoruz.” diye konuştu.

Halka alın sorumluluklarının olduğunu nâkil Asya, “İş yapılan yerde eleştiriler, yanlışlar evet. Çalışmazsak, üretmezsek, ürettiklerimizi birlikte sahada tüketmezsek on paralık kimesne konuşmaz. Akan giderlerimiz ile yetinen tıpkı şehremaneti olursak bunlarla karşılaşmayız. Vakit Kaybetmeden personel giderini karşılayan, elektrik doğalgaz gibi faturaları ödeyen ve cura metres işleri özne bire bir belediyeciliği kabul etmediğimiz için bugüne kadar bu şehrin yeryüzü eke sorunlarını ortadan kaldırdığımız kabil iri yatırım ve projeler de kazandırdık.” diye konuştu.

Daha sonradan toplantıya katılan vatandaşların temenni ve önerileri dinlendi.

Share: