Muş Şehremini Feyat Asya ve eşi Suna Asya, depremzedeleri müzakere etti

Kahramanmaraş merkezli depremlerin arkası sıra Muş’a gelen vatandaşlar öğretmenevi ve öğrenci yurtlarında konuk ediliyor. Depremzede vatandaşların genişlik gür şekilde ağırlanması üzere kentteki tamam kurumlar seferber olurken, ihtiyaçlarının karşılanmasında hassasiyetle icraat yürütüyorlar. Muş Belediye Reisi Feyat Asya ve eşi Suna Asya, kente gelen depremzede vatandaşlarla buluştu.

AİLELERİN ÇOCUKLARIYLA VAKİT GEÇİRDİLER

Bilgisizlik Spor Müdürlüğüne ilişkin öğrenci yurtları ve Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki öğretmenevinde misafir edilen depremzede vatandaşları ziyaret fail Asya çifti, geçmiş olsun dileklerini iletti. Ailelerin çocukları ile yakından ilgilenen Asya çifti, hediyeler arz ederek birlikte vakit geçirdiler. Öte yandan geçtiğimiz günlerde Muş’ta dünyaya mevrut ‘Asya’ süt kuzusu ve ailesini ülfet fail Başkan Asya ve eşi, metin ömürler temennisinde bulundular. Öğrenci yurdunda ağırlanan ‘Asya’ süt kuzusu ve ailesine dürü takdim eden Asya çifti, elan sonradan öğretmenevine geçtiler. Öğretmenevindeki depremzede çocuklarla fasıla nâkil Başbuğ Asya, oyunlarına eşlik etti.

“BİRLİKTE YUMRUK GÜNLERİ ATLATACAĞIZ”

Ziyaretlere ait açıklamalarda kâin Şehremini Feyat Asya; “Zelzele felaketi sonrası ilimize gelen depremzede kardeşlerimizi ziyaret ederek önceki olsun dileklerimizi ilettik. Misafirlerimize kucak açan kurumlarımız ve vatandaşlarımıza şükranlarımı sunarım. Muş, naçar olan herkesin yurdudur. Birlikte zor günleri atlatacağız. Asrın felaketi kendisine nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremler hepimizi içten üzmüştür. Hareket bölgesindeki çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

“BU ŞIŞMAN AFETİN YARALARINI BİRLİKTE SARACAĞIZ”

Heybet ulus anlayışı ile nazik afetin yaralarının sarılacağını kaydeden Başkan Asya; “Bölgele sonsuz iletişim halindeyiz. İhtiyaçlar doğrultusunda belediyemizin kül imkanlarını deprem bölgelerimiz üzere seferber etmiş durumdayız. Bunun yanı sıra yer sarsıntısı felaketinde evleri yıkılan yahut kilolu hasar kayran vatandaşlarımızı ilimizde mihman ediyoruz. Bugün eşim ile birlikte depremzede ailelerimizle bir araya geldik. İhtiyaçları üzerine kendileri ile görüşüp esbak olsun dileklerimizi ilettik. Burada mihman oldukları sürece yanlarında olarak bütün ihtiyaçlarına yanıt vermeye himmet edeceğiz. Özelikle depremden sonra şehrimize gelip burada dünyaya gözlerini açan Asya bebeğimizi ziyaret ettik. Rabbim daha beterinden korusun. Ululuk-millet kaynaşması ile birlikte el ele, istem gönüle vererek bu nazik afetin yaralarını gelişigüzel saracağız. Bu tatlılıkla herkesin cereyan ettiğini fethetmek burukta olsa sevinç yaşıyoruz. İlimize teşrif fail kısaca 4 bin 500 vatandaşımızın benzeri kısmı kendi akrabalarının birlikte, bağımsız evlere, amme kurumlarına ilgili misafirhanelere, yükseköğretim yurtlarına yerleştiler. Zaman yükseköğretim yurdundaki ve öğretmenevindeki depremzede ailelerimizle tıpkı araya geldik. İnşallah yaralarımızı, acılarımızı gidermek için canla başla çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

İşte ziyaretten görüntüler:

Share: