Müslüman cinayetlerinin ser şüphelisi yakalandı

Albuquerque Polis Departmanı Şefi Harold Medina, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Albuquerque’da en son bir Müslüman erkeğin öldürülmesine karıştığına inanılan aracın izini sürdük. Çoban gözaltına alındı ve cinayetlerin sarrafiye şüphelisi o.” ifadesini kullandı.

Polis Güçleri, olayla ilişik gelişmelerin elan sonraları aktarılacağını bildirdi.

Polis Güçleri, önceki dönme, saldırılarla bağlantılı olduğunu düşündüğü boz bir aracın fotoğrafını ve detaylarını yayımlayarak, aracın bulunması üzere bölüt çağrıda bulunmuştu.

New Mexico eyaletinin bildirme balaban şehri Albuquerque’bile, 3’ü sonuç iki hafta süresince girmek için güzeşte kasımdan bu yana 4 Müslümanın vurularak öldürülmesi tırsmak ve endişeye illet olmuştu.

62 yaşındaki Mohammad Ahmad, Son Teşrin 2021’da helal market işletmesinin arkasındaki şalter parkında ölmüş bulunmuştu.

41 yaşındaki Aftab Hussein, 26 Temmuz’de apartmanının otopark durumunda vurularak öldürülmüştü.

Öğrenci lideri 27 yaşındaki Muhammad Afzaal Huşsain, 1 Ağustos’ta New Mexico Üniversitesi amacında vurularak öldürülen, 5 Ağustos Cuma Namazı gecesi bile 25 yaşındaki Naeem Hussain silahlı saldırıların akıbet kurban olduğu açıklanmıştı.

Albuquerque Polis Güçleri Departmanı, öldürülen Müslümanların soy ve kült iyice namına misyon seçildiklerine ve katilin aynı yaşama veya şahıslar olduğuna inandıklarını belirtmişti.

ÇAKER Başkanı Joe Biden üstelik Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Albuquerque’birlikte 4 Mütedeyyin erkeğin azgın şekilde öldürülmesi beni öfkelendirdi ve üzdü. Bu konuda tüm sormaca sürerken, dualarım kurbanların aileleriyle ve yönetimim Mütedeyyin toplumun birlikte diri şekilde duruyor. Bu nefret kırcı saldırıların ABD’dahi yeri namevcut.” ifadesine yer vermişti.

ESIR borsaları para şişkinliği verisi öncesi düşüşle kapandı

 

Türkiye’den ABD’ye ‘Mütedeyyin cinayetleri’ tepkisi

 

Kanada’bile Müslümanlara müteveccih tiksinti suçları yüzdelik 71 arttı

 

Share: