Muş’ta çocuklarını yıldırı örgütünden yetirmek isteyen karı sayısı 38’e yükseldi

Muş’ta çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılmasından HDP’yi mesul sara partinin devlet başkanlığı önünde eylem özne 37 aileye, benzeri aile henüz katıldı.

Çocuklarına buluşma ümidiyle Diyarbakır annelerinin başlattığı eyleme destek veren Muşlu aileler, seçme hafta çarşamba günü yaptıkları eylemi devam ettirdi.

Oğlu, bu sene Fransa’üstelik kandırılarak dağa götürülen Selahattin Bingöl birlikte ailelere bindi vererek eyleme katıldı.

HDP mülk binası uğrunda tıpkı araya gelen aileler, “El düşmanı parti”, “Evlatlarımızı vereceksiniz”, “Ha HDP ha PKK”, “Türk-Kürt kardeştir, HDP kalleştir”, “Halkı dolandıran fırka”, “Anneler direniyor”, “Artık yeter yakamızdan düşünüm” ve “Kâfi bundan sonra evlatlarımızı bırakın” mukayyet pankartlar açtı.

Çocuklarının fotoğraflarını ellerinden düşürmeyen temel ve babalar, HDP’ye reaksiyon gösterdi, çocuklarına doğrulama olmaları üzere çağrıda bulundu.

Ağababa Mehmet Zeki Budak, gazetecilere, yıldırı örgütü PKK eliyle kandırılarak dağa götürülen oğlu Yusuf Budak’a birleşmek için eyleme katıldığını söyledi.

Oğlunun 21 Ilkgüz 2014’bile kaçırıldığını, o günden bu yana yolunu gözlediğini anlatan Budak, şöyle konuştu:

“Oğluma çağrıda bulunuyorum, nerede olursan ol evine ve memleketine gel. O dinsizlere uşaklık ika. Sizi maşa yerine kullanılıyorlar. Aynı dakika önce evinize dönün, yanınızdaki arkadaşlarınızı da getirin. O posta akıllıca benzeri kere değil. Yolumuz memleketimiz, vatanımız, bayrağımız ve şerefimizdir. Annenle yolunu gözlüyoruz. Seni alçalma ediyoruz. Sabahları ‘acaba Yusuf geldi mi evet da aynı terörist işsiz hale getirildiğinde acep oğlum mu?’ diyorum. Oğlum kâfi bundan sonra dayanamıyorum. Bire Bir dakika geçmiş evine gel.”

Annelerden Gülbahar Teker ise dağda benzeri hayat de kalmayıncaya kadar eyleme devam edeceğini belirterek, “Ah olsun PKK ve HDP’ye. Çocuklarımız mağaralarda ölmesin. PKK ve HDP’yi istemiyoruz. Bize çocuklarımızı versinler. Korkmuyorum, devletimiz arkamızda. Allah devletimize ve polislerimize arızalanma vermesin.” dedi.

Geçen hafta İran’birlikte düzenlilik güçlerine teyit olan 20 yaşındaki oğluna kavuşmanın mutluluğunu diri ve ailelerin eylemine destek veren Şemsettin Bingöl da “8 kamer ilk Fransa’de yıldırı örgütüne katılan oğlum, sabık hafta İran’de tasdik oldu. Devletimize ve polisimize teşekkürname ediyorum. Herkesin çocuğu gelsin ve onlar da sevinsinler. Benim çocuğum geldi, mutluyum.” ifadelerini kullandı.Share: