Muş’ta ders zili çaldı

Kahramanmaraş’ta meydana mevrut ve 10 ilde yıkıma sebep olan iki nazik sarsıntı dolayısıyla rötarlı başlayan ikinci eğitim bilimi tedris dönemi için geçmiş ders zili çalarken, 157 depremzede mektepli dahi ilde eğitime başladı.

Muş’ta 2022-2023 eğitim bilimi talim yılı ikinci döneminin 10 ilde yıkıma neden olan hareket zımnında rötarlı olarak zaman başlaması dolayısıyla 114 bin 209 öğrenci ve 6 bin 819 sarıklı ders başı yaptı. Kahramanmaraş’ta meydana mevrut ve mecmu ülkeyi kanun boğan depremler sonrası evleri yıkılan evet da bunaltıcı hasar gören 157 depremzede öğrenci de Muş’ta eğitime başladı. Yeşilce İlkokulunda düzenlenen izlence İstiklal Marşı’nın okunması ile ikinci dönme eğitim bilimi tedris yılı başladı.

Düzenlenen programa katılan İl Milli Eğitim Müdürü Enver Övünç, 157 depremzede öğrencinin Muş’taki okullara kayıt yaptığını belirterek, “687 okulumuzda 114 bin 290 öğrencimiz ders başı yaptı. Bu öğrencilerimize 6 bin 819 öğretmenimiz eğitim verecek. Kıyamet bölgesinde mevrut 157 öğrencimizi de okullarımıza yerleştirdik. Bu öğrencilerin her cins ihtiyaçları giderilmiştir. Kırtasiye malzemesi ve kitapları dağıtılmıştır. seçme sorunla karşılaşmayacaklar. Ego bu eğitim bilimi öğretim yılının ilkin ülkemize ve ilimize körpe iyi olmasını diliyorum. Depremde hayatın kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum, dertli vatandaşlarımıza bile ivedi şifalar diliyoruz. Yakınlarını kaybeden vatandaşlarımıza sabırlar diliyorum. Hep ülkemizin başı sıhhatli olsun. Rabbim seçkin nev beladan korusun. Eğitim öğretim döneminin şiddetli olmasını diliyorum” dedi. – MUŞ

Share: