Muş’ta öğüt zili çaldı… 157 depremzede öğrenci Muş’taki okullara araç yaptırdı

Muş’ta ibret zili çaldı… 157 depremzede mektepli Muş’taki okullara taşıt yaptırdı

MUŞ Kahramanmaraş’ta meydana mevrut ve 10 ilde yıkıma bozukluk olan iki iri deprem nedeniyle tehirli başlayan ikinci eğitim tedrisat dönemi için evvel ibret zili çalarken, 157 depremzede mektepli dahi ilde eğitime başladı.

Muş’ta 2022-2023 eğitim tedrisat yılı ikinci döneminin 10 ilde yıkıma sebep olan deprem nedeniyle tehirli adına bugün başlaması dolayısıyla 114 bin 209 öğrenci ve 6 bin 819 öğretmen ibret başı yaptı. Kahramanmaraş’ta meydana mevrut ve parçalanmamış ülkeyi kanun boğan depremler sonrası evleri yıkılan ya da tehlikeli hasar gören 157 depremzede mektepli de Muş’ta eğitime başladı. Yeşilce İlkokulunda planlı program İstiklal Marşı’nın okunması ile ikinci ahit terbiye tedris yılı başladı.

Düzenlenen programa katılan İl Milli Eğitim Müdürü Enver Övünme, 157 depremzede öğrencinin Muş’taki okullara anahtar yaptığını belirterek, “687 okulumuzda 114 bin 290 öğrencimiz ders başı yaptı. Bu öğrencilerimize 6 bin 819 öğretmenimiz yetişek verecek. Facia bölgesinde gelen 157 öğrencimizi bile okullarımıza yerleştirdik. Bu öğrencilerin herhangi bir tür ihtiyaçları giderilmiştir. Kırtasiye malzemesi ve kitapları dağıtılmıştır. her sorunla karşılaşmayacaklar. Ego bu eğitim talim yılının başta ülkemize ve ilimize okşayıcı güzel olmasını diliyorum. Depremde hayatın kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan yağmur diliyorum, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz. Yakınlarını kaybeden vatandaşlarımıza sabırlar diliyorum. Hep ülkemizin başı sağ olsun. Rabbim her makule beladan korusun. Terbiye öğretim döneminin doğru olmasını diliyorum” dedi.

Share: