Muş’ta TYP kuraları çekildi: 410 katışıksızlık işçisi kura çekimiyle belirlendi

Muş’ta TYP kuraları çekildi: 410 saffet işçisi kura çekimiyle belirlendi

MUŞ Muş İl Milli Yetişek Müdürlüğüne sınırlı okullarda Toplum Yararına Program bünyesinde istihdam edilecek 410 katışıksızlık işçisi ad çekme çekimiyle belirlendi.

Spor Lisesi salonunda planlı ad çekme çekimi, tırsmak duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Burada gazetecilere açıklamalarda kâin İl Milli Terbiye Müdürü Enver Övünç, bu sene amacıyla Mücahede ve Sosyal Düzenlilik Bakanlığının Muş’a vermiş olduğu TYP çalışanlarının sayısının 410 hayat olduğunu belirterek, “Kuraları çekilen 410 sevimli, akıllıca olan okullara dağılımı yapılacak. Ad Çekme sonucunda inşallah pazartesi günü okulların açılmasıyla gelişigüzel görevlerinin başında olacaklar. Umarın elan bereketli, elan hijyenik ve henüz saf benzeri terbiye tedris süresince öğrencilerimiz eğitim faaliyetlerine sürdüreceklerdir. Mektepli ve meslek sayılarımıza bakılarak düzenlenmeler yapıldı. Temas ilçenin ekol sayısına bakarak dağılımlar yapıldı” dedi.

Faaliyet ve İş Kurumu Müdürü Mehmet Tehlikesiz Taylan ise direktörlük namına çocukların temiz tıpkısı ortamda zinde bire bir şekilde eğitimlerine bitmeme edebilmeleri amacıyla öğrenim edilen 410 işçi amacıyla kura çekimi gerçekleştirdiklerini söyledi. Milli Terbiye Müdürlüğü ile kolektif Noterlik nezdinde ad çekme çekimi yaptıklarını ifade fail Taylan, “Değme sene olduğu üzere bu yıl bile kura çekimi ile iştirakçi alımına başladık. Burada gaye hem istihdama yardım uydurmak hem dahi çocuklarımıza temiz aynı müstevi çıkarmak olacaktır. Bu 410 kişinin kuraları burada çekilecek. Değme öz saydam, yeryüzü adil şekilde gerçekleştirilecek” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından torbadan ilk istihdam edilecek kişinin ismi Vali Yardımcısı Hasan Taş vasıtasıyla Noterlik huzurunda çekildi.

Share: