Muş’ta TYP kuraları çekildi

Muş İl Milli Terbiye Müdürlüğüne sadık okullarda Cemiyet Yararına Izlence bünyesinde istihdam edilecek 410 saflık işçisi ad çekme çekimiyle belirlendi.

Spor Lisesi salonunda planlı kura çekimi, korku duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Burada gazetecilere açıklamalarda mevcut İl Milli Eğitim Müdürü Enver Iftihar, bu yıl amacıyla Say ve Içtimai Asayiş Bakanlığının Muş’a vermiş olduğu TYP çalışanlarının sayısının 410 emanet olduğunu belirterek, “Kuraları çekilen 410 hayat, akla yatkın olan okullara dağılımı yapılacak. Kura sonucunda inşallah pazartesi günü okulların açılmasıyla birlikte görevlerinin başında olacaklar. Umarın elan dolgunca, henüz temiz ve daha temiz tıpkısı yetişek öğretim içinde öğrencilerimiz eğitim bilimi faaliyetlerine sürdüreceklerdir. Öğrenci ve ekol sayılarımıza bakılarak düzenlenmeler yapıldı. Seçme ilçenin ekol sayısına bakarak dağılımlar yapıldı” dedi.

Say ve İş Kurumu Müdürü Mehmet Sakıncasız Taylan ise müdürlük namına çocukların temiz bire bir ortamda zinde tıpkısı şekilde eğitimlerine devam edebilmeleri üzere tahsil edilen 410 iştirakçi için kura çekimi gerçekleştirdiklerini söyledi. Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü ile ortaklaşa Noterlik huzurunda kura çekimi yaptıklarını ifade eden Taylan, “Her yıl olduğu kadar bu yıl de ad çekme çekimi ile işçi alımına başladık. Burada amaç hem istihdama yardım temin etmek hem üstelik çocuklarımıza temiz bire bir müstevi bulmak olacaktır. Bu 410 kişinin kuraları burada çekilecek. Her madde slayt, yer adil şekilde gerçekleştirilecek” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların peşi sıra torbadan önce istihdam edilecek kişinin ismi Vali Yardımcısı Hasan Taş marifetiyle Kâtibiadil nezdinde çekildi. – MUŞShare: