Müstacel serviste önlüklü, stetoskoplu düzme doktor yakalandı

TRABZON’da giydiği hekim önlüğü ve boynuna taktığı stetoskop ile Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesi Müstacel Servisi’ne girip, kendini hekim namına tanıtıcı yapım işçisi Serkan A. (20) gözaltına alındı. 8 ay önce dahi Rize’bile hastanede ameliyathaneye girdiği ortaya sâdır ve tutuksuz yargılanmak için azade bırakılan Serkan A., “Hekim koyulmak istiyordum amma olamadım. O heyecanı sürmek amacıyla hakeza bir davranışta bulundum” dedi.

Kentte 3 dönüş geçmiş yapım işçisi Serkan A. üzerinde yeşil doktor önlüğü ve boynuna stetoskop takarak KTÜ Farabi Hastanesi Evgin Servisi önüne gitti. Benzeri müddet hastane önünde bekledikten sonraları girdiği müstacel servis triaj alanında aynı tutkun yakını ve abla arasındaki tartışmaya karışma olan Serkan A., kendisini hekim adına tanıtarak arkalamak istediğini söyledi. Durumu fark edip görevlilerin etiket sorduğu Serkan A.’nın hekim olmadığı anlaşıldı. Sayrılarevi görevlileri durumu polise bildirdi. Asayiş görevlilerince şifahane dışına çıkartılan Serkan A. mevrut polis güçleri ekibince gözaltına makbuz.

‘DOKTOR BAŞLAMAK İSTEDİM’Polisteki ifadesinde doktor olmadığını ve üzerindeki üst ile stetoskobu Ankara’dan satın aldığını itiraf fail Serkan A., “Hekim gelmek istiyordum ama olamadım. O heyecanı yaşamak üzere böyle bir davranışta bulundum. İnşaatta izinli olduğum zaman göğüslük giyip stetoskop takıp hastaneye gittim. Pişmanım” dedi. İfadesi alınan ve savcılığa gönderme edilen Serkan A. tutuklanmadan yargılanmak amacıyla serbest bırakıldı.AMELİYATHANEYE GİRMİŞ

Sahte hekim Serkan A.’nın 8 ay evvel Rize’üstelik yapım işçisi kendisine çalıştığı dönemde, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Terbiye ve Araştırı Hastanesine anbean kendisini hekim adına tanıtıp ameliyathaneye girdiği öğrenildi. Görevlilerce yakalanan Serkan A. üzerine başlatılan soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

Share: