Mustafa Sarıgül: “Miçotakis, baban darbe olduğu zaman Amerika’ya sığınmadı, Türkiye’ye sığındı”

Mustafa Sarıgül: “Miçotakis, baban çarpış olduğu antlaşma Amerika’ya sığınmadı, Türkiye’ye sığındı”

İSTANBUL – Türkiye Değiş Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Miçotakis Amerika sana haddinden fazla ırak, Türkiye sana haddinden fazla andıran, senin baban çarpış olduğu antlaşma Amerika’ya sığınmadı, Türkiye’ye sığındı” dedi.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Fenerbahçe Avrupa Ligi maçı öncesi Kadıköy Boğa Heykeli uğrunda gazetecilere matbuat açıklamasında bulundu. Sarıgül, serencam zamanlarda yaptığı izahat dolayısıyla Yunanistan Başkanı Miçotakis’a, “Türkiye namına Yunanistan’a hazar elimizi uzatıyoruz, amma Miçotakis daima el sıkıyor. Zor sıkan tıpkı elle barış imkânsız.” diye niteleyerek reaksiyon gösterdi. Sarıgül, “Miçotakis şu anda ağız ağıza Amerika’ya güveniyor bunu makul bulmuyoruz. Yunanistan şu anda Amerika’nın bire bir eyaleti haline geldi. Buradan Kadıköy Altıyol’dan Miçotakis’e sesleniyorum. Sayın Miçotakis, Türkiye ile dost olmak senin hayrınadır. Sayın Miçotakis, Amerika sana haddinden fazla ırak Türkiye sana çokça yakın. Sayın Miçotakis senin baban darbe olduğu ahit Amerika’ya sığınmadı Türkiye’ye sığındı ve Türkiye senin babana alın gerekli misafirperverliği gösterdi. ve Sayın Miçotakis ayıdan mevki Amerika’dan bacanak gayrimümkün. Türkiye’ye hamaset o senin hayrınadır.” diye konuştu.

“Türk sevgisiyle atan bilcümle yürekler Fenerbahçe’nin galibiyetini bekliyor”

Mustafa Sarıgül, “Bugün alelhusus bire bir Galatasaray taraftarı yerine Fenerbahçe’yi destekliyorum. Fenerbahçe’nin evlatları bugün balaban bir heyecanla çıksınlar, büyük ayrımsız enerji ile çıksınlar ve bugün 80 milyon ve dünyadaki Türk sevgisiyle atan hep yürekler Fenerbahçe’nin galibiyetini bekliyor. Coşku istemiyorum, sakin oynasınlar, evire çevire oynasınlar. Soruyorlar bende az buçuk Erzincan usulü İngilizce ile karşılık vereyim. Sonucu soruyorlar one, two, there, zero.” diyerek konuştu.

“Bayrağımız ve toprağımız tehlikeye düşerse gereken seçkin şeyi yaparız”

Sarıgül, “Seyircilerden ricam, biraz sonraları izleyecekler sakın ha zinhar tahriklere kapılmayın, sakın ha sakın provokasyonlara kapılmayın. Hep seyircilerimizden ricam kışkırtacaklar sahaya zinhar ayrımsız husus atmayın. Türk insanının misafirperverliğini lütfen gösterin. Bilcümle 100 sene önceki İzmir’den antagonist denize döküldüğü antlaşma Mustafa Kemal Atatürk konağa girerken Yunan bayrağını önüne serdiler ve o iri herif dedi ki; ‘Bir milletin bayrağına basılmaz.’ Yunan bayrağını aldı ve Yunanlı generale teyit etti. Tığ böylesine konuksever benzeri ülkeyiz. Ama sabrımızın dahi taşmaması lazım, sabrımız taşarsa bayrağımız ve toprağımız tehlikeye düşerse gereken temas şeyi yaparız. Bugün burada AEK takımına misafirperverliğimizi göstereceğiz. Dışarıda kardeş olacağız amma sahada banko kardeş olmayacağız.” ifadelerini kullandı.

“Biz inançlar üzerinden siyasa yapılmasını banko doğru bulmayız”

Mustafa Sarıgül, “Biz inançlara hürmetkâr laikliği savunuyoruz. Şu anda başı boş olan kardeşimde bizim başı merbut olan kardeşimde bizim. Türkiye’nin gündeminde işsizlik var, hanay pahalılığı var. Türkiye’nin gündeminde ayrımlı konular var. Biz inançlar üzerinden yöntem yapılmasını banko akıllıcasına bulmayız. İnançlarımız Allah’ımıza idrak yoludur, siyasete algı yolu olarak kullanılmamalıdır.” şeklinde konuştu.

Share: