Narkotik polislerinden ekol ve kurs merkezlerinde eğitim bilimi

Erzincan’da “Arz İyi Uyuşturucu Polisi: Asıl” projesi çerçevesinde brifing çalışması yapılmaya bitmeme ediyor. Gerçekleştirilen eğitimlerde, 779’u anne ve ana adayı tutmak üzere toplamda 2 bin 130 sevimli bilgilendirildi.

İçişleri Bakanlığı aracılığıyla, çocukların ve gençlerin maden kullanımının önüne tevdi etmek ve metal ile daha cıvıl cıvıl çabalamak için, anne duyarlılığından ve mücadelede temel desteğinden hareketle “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi Erzincan’da Son Teşrin 2020 tarihinde hayata geçirilmiş olup, ‘Narkorehber’ ve ‘Narkonokta’ faaliyetleri ile Ahali Terbiye Merkezinde ağırşak gören asıl ve esas adaylarına, güdücü kurslarında eğitim gören vatandaşlara, müftülük bünyesinde çalışan cami imamları ve Kuran kursu hocalarına, Kuran kurslarında mevcut asıl ve ana adaylarına, site genelinde değişik okullarda vazifeli sarıklı ve idarecilere, öğrenci velilerine ve hususi asayiş görevlilerine yön bağımlılığı ve maden maddenin zararları üstüne seminerler verilerek farkındalık oluşturuyor.

Erzincan’da Uyuşturucu Suçlarla Uğraş Ofis Müdürlüğünce, Yeryüzü İyi Narkotik Polisi Anne projesi çerçevesinde yapılan çalışmalarda Narkorehber faaliyetleri ile;

Heterojen kademelerdeki okullarda görev yapan öğretmenler ile öğrenci velileri, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne merbut sevgi evlerinde etkin avrat personel, heterojen kademelerdeki okullarda fariza işleyen emare öğretmenler, sürücü kurslarında kursiyer vatandaşlar, hususi asayiş yetişek kurumlarında kursiyer vatandaşlar, Erzincan Polis Güçleri Patika Terbiye Merkezi’ndeki kursiyer öğrenciler girmek için toplamda 30 Narkorehber faaliyeti ile 2 bin 130 vatandaşa (779 ‘u esas ve anne adayı) ulaşılarak madde bağımlılığı ve eroin maddenin zararları anlatılarak farkındalık oluşturuldu.

Yapılan cümle faaliyetlerde UYUMA uygulaması anlatılarak, vatandaşlara Erzincan İl Itimat Müdürlüğünüm sosyal medya sitelerinin izleme edilmesi konusu paylaşıldı. – ERZİNCAN

Share: