Nazır Kasapoğlu: “Konya’da binlerce sporcuyu haddinden fazla iyicene tıpkı şekilde misafir ettik”

Cahillik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Konya’nın tıpkısı medeniyet sembolü olduğunu belirterek, Konya’ya 54 ayrı ülkeden mevrut binlerce sporcuyu çok güzelce benzeri şekilde misafir ettiklerini söyledi.

Deneyimsizlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, YANLIŞSIZ Fırka Konya İl Başkanı Hasan Angı’yı konuşma etti, teşkilat mensuplarıyla benzeri araya geldi. Ziyarette mütekellim İl Başkanı Hasan Angı, kilolu bir mücahede döneminde 5. İslami El Birliği Oyunları’nı gerçekleştirdiklerini kaydederek, “Bakanımıza ve kül ekibine teşekkür ediyoruz. Acun çapındaki bu şişman organizasyona Konya aile sahipliği yaptı. Başından itibaren tesisleşme yerine hem bile davetlilerin sağlıklı ayrımsız şekilde konuk edilmeleri üzere bakanımız muttasıl çalıştı. Konya amacıyla ve ülkemiz üzere büyük bir organizasyondu. İslam İşbirliği Teşkilatı’nın 5. oyunlarının Türkiye’birlikte yapılmış olması, katılımın en üst düzeyde olması ülkemiz namına şişman tıpkısı rüşvet. Bu kent bayrı ayrımsız site. Selçuklu’dan günümüze mevrut, geleneklerini yaşatan, eş sahipliğini layıkıyla yapmaya etkin benzeri site. Çok spor madun yapılarıyla beraber gelecekte bile zorlu çok şişman organizasyonların yapılabileceğini dahi dizge görmüş oldu” dedi.

Bakan Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu birlikte, kestirmece bire bir aydır Konya’bile olduklarını hatırlatarak, “Hem çalışmalarımız vesilesiyle hem Konya 2021 hazırlıkları vesilesiyle zorlu çok posta aynı araya geldik. 5. İslami El Birliği Oyunları’nı birlikte umum birliğiyle, çokça iyice ayrımsız ev sahipliğiyle imdi tamamlıyoruz. Bu akşam ezanı da kapanış töreniyle inşallah genişlik güzel şekilde tamamlayacağız. Konya ayrımsız uygarlık sembolü. Tıpkısı rağbet zenginliğinin en etkili mesajını veren tıpkısı kent. Bu şehirde 54 ayrı ülkeden gelen binlerce sporcuyu hamdolsun haddinden fazla fena hâlde tıpkısı şekilde mihman ettik. her bir misafirimiz memleketlerine haddinden fazla ama çok bahtiyar benzeri şekilde dönüyorlar. Çokça iyice hatıralarla ayrılıyorlar. Bu benzeri konukseverlik anlayışının, organizasyon becerisinin neticesidir. Bu bayrı şehre, bu iyice halka de çokça evire çevire yakıştığını hep alay malay görüyoruz. Ben bu vesileyle tamam Konyalı kardeşlerimize içten teşekkürname ediyorum” diye niteleyerek konuştu.

Bakan Kasapoğlu daha sonradan Tasavvur Şehremini Mustafa Kavuş ve Karatay Şehremini Hasan Kılca’yı görüşme etti. Kasapoğlu, Kavuş ve Kılca’ya 5. İslami El Birliği Oyunları’na verdikleri bindi nedeniyle teşekkür etti. – KONYA

Share: