NAZIR KASAPOĞLU: TÜRKİYE YÜZYILI GENÇLERİN VE SPORCULARIN YÜZYILI OLACAK

GENÇLİK ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Türkiye yüzyılına gençlerin ve sporcuların damga vuracağını belirterek, “Tığ biliyoruz kim; Türkiye yüzyılına çoluk çocuk nitelik vuracak. Tığ inanıyoruz ki Türkiye yüzyılına Türkiye’nin sporcuları mühür vuracak. Türkiye’nin elan evvel çaşıt da gönderemediği branşlar vardı arsıulusal organizasyonlarda. Hep bakardık başka ülkeler bunu zahir başarmış diyerek ama bundan sonra aksiyon ayrımlı benzeri eksende. Imdi onlar soruyorlar; ‘siz bu işi zahir başardınız?’ diye niteleyerek. 68’den aşkın branşı yer ruhlu şekilde destekleyen tıpkısı ülkeyiz” dedi.

Toyluk ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, AK Fırka’nin ‘2023 Kent Buluşmaları’ programı kapsamında Kırklareli’ni musahabe etti. Kentteki önceki ziyaretinde, Umum Yetişek Merkezi’nde sivil topluluk kuruluş temsilcileriyle ayrımsız araya mevrut Icra Vekili Kasapoğlu’na DÜRÜST Tümen Umumi Başbuğ Yardımcısı, Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu, Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Tekirdağ Saylav Çiğdem Koncagül ve partililer eşlik etti.

‘TÜRKİYE’NİN SINIRLI ÖRNEĞİ DÜNYA’NIN HİÇBİR ÜLKESİNDE YOK’

Türkiye’nin değme anlamda benzeri dünya ülkesi haline geldiğini belirten Bakan Kasapoğlu, ensiz üzerine dünyada başka ayrımsız örneğinin olmadığını dile getirdi. Kasapoğlu, “Daha Çok Türkiye benzeri acun ülkesi. Temas anlamda benzeri acun ülkesi. Diplomasisi ile enerjiden tarıma, tarımdan spora, cahillik yatırımlarına kadar tıpkısı dünya ülkesi. İşte Türkiye’nin yurtları. Türkiye’nin ev örneği dünyanın hiçbir ülkesinde bulunmayan. 850 binden fazla kapasite ile 800’den aşkın yurtla. Rica eden, talip herhangi bir öğrencimizi yurtlarımıza yerleştirdik. Salı haset bütçe komisyonunda açıkladık, 100 kişiden 97’si yurtlarda, bunun başka bire bir örneği namevcut. Dedik evet önceki özellikle; bu çatının altında kalkmak isteyen herkesi, bu kapıları sonuna kadar açarak, tamlık imkanları seferber ederek yurtlarımıza alacağız. Hamdolsun bunu başardık. İşte diyoruz evet tendürüst odaklı, yaratıcı, hizmet odaklı aynı siyaset. İşte 21 yılda gelinen netice hamdolsun, gençlerini yemeden içmeden lafla, benzeri mızıka sıska söylemlerle değil, onlara bakım ederek, onlar amacıyla kapıları ardına kadar açarak ortaya konan bakım anlayışıyla gerçekleşiyor. 500 mahdut kapasitesinden 17 intaç arttırarak 800 binden çok kapasiteye ulaştık” dedi.

‘KREDİ BORÇLARINDAKİ PAHALILIK FARKLARINI DA TARİHE GÖMDÜK’

Kredi ve burs uygulamasında bile büyük kolaylıklar sağlandığını kaydeden Bakan Kasapoğlu, “500 binden aşkın mektepli, 1 milyondan çok canlı krediler ve burslardan faydalanıyorlar. Geri parlamentomuz yasalaştırdı. Sayın cumhurbaşkanımız 2 kamer evvel ilan etmişti, gençlerimiz artık aldıkları kredileri kelimesi kelimesine aldıkları üzere ödeyecekler. 1961 yılından beri Faziletkâr Talim Kanunu’nda olan şişkinlik farklarını de, pekâlâ harçları bile tarihe gömdüysek itimat borçlarındaki şişkinlik farklarını dahi DOĞRU Öğür yerine sayın cumhurbaşkanımızın genç odaklı siyasetiyle tarihe gömdük, kıvrak hayır olsun. İşte tüvana odaklı siyasa budur; zihayat odaklı yöntem gençlere rüya vermektir, gençlere coşku vermektir, onların önünü açmaktır, onları desteklemektir. Siyasette, bürokraside, hayatın rastgele alanında gençlerle tıpkısı yolu, ahali ele, dal kola yürümektir. İşte DÜRÜST Tümen kabinesi Türkiye’nin yeryüzü taze kabinesi. Türkiye’nin sunu gailesiz milletvekilleri YANLIŞSIZ Tümen’üstelik, en canlı siyasi kadrolar AK Öğür’üstelik. Bilgisizlik bizim gücümüz, o nedenle diyoruz ya; Türkiye yüzyılı inşallah gençliğin yüzyılı olacak, dinamizmin yüzyılı olacak. İnşallah Türkiye yüzyılında, bugüne kadar organizasyon ettiğimiz bu altyapıyı, herhangi bir alanda başarılı bire bir şekilde halk ele vererek taçlandıracağız” şeklinde konuştu.

‘TÜRKİYE’NİN TEKNOLOJİDE ÜSTELIK ÖNCÜLÜĞÜ BITMEME EDİYOR’

Türkiye’nin teknoloji yatırımlarının dahi devam ettiğini tamlayan Kasapoğlu, “İşte TOGG, ayrımsız araçtan ötesi ayrımsız teknoloji hamlesi. Diyoruz ya Türkiye öncü büyüklük. İşte Türkiye’nin teknolojideki öncülüğü, savunma sanayinden gayrı teknoloji alanlarına büyüklüğünde gümbür gümbür bitmeme ediyor. İstanbul Havalimanımız. Geçtiğimiz cumhuriyet bayramlarından birinde açtığımız. Tığ hizmet siyasetiyiz, biz yayın siyasetiyiz diye boşuna söylemiyoruz. O yüzden; ümranlı demokrasisi, hukuk düzeni, bilimi ve sanatıyla hayatın değme alanında elan işlek ve müreffeh bir Türkiye hedefimize adım adım ilerliyoruz. Bu organizasyon 21 yıldan beri gecesini gündüzüne büyüklüğünde, özveriden kaçınmadan, bu kuruluş bire bir fedakarlık sembolüdür. Bu teşkilatı da dünyada ayrıksı benzeri örneği yoktur” diyerek konuştu.

‘2023 VE SONRASI SPORUN YÜZYILI OLACAK’

Türkiye yüzyılına gençlerin işaret vuracağını bile anlatım eden Bakan Kasapoğlu, “Tığ biliyoruz ki; Türkiye yüzyılına çoluk çocuk mühür vuracak. Tığ inanıyoruz ki Türkiye yüzyılına Türkye’nin sporcuları nitelik vuracak. Türkiye’nin elan evvel casus birlikte gönderemediği branşlar vardı uluslararası organizasyonlarda. Bütün bakardık ayrıksı ülkeler bunu elbette başarmış diye ama bundan sonra gelişim değişik bir eksende. Artık onlar soruyorlar; ‘siz bu işi elbette başardınız?’ diye niteleyerek. 68’den fazla branşı bildirme cıvıl cıvıl şekilde destekleyen aynı ülkeyiz. Bu çerçevede da beher branşta iddiası olan bir ülkeyiz. Çıktı kafilelerimiz şampiyon olma hedefiyle katılıyorlar iri gruplarda. Hamdolsun hem hedeflerimizi gerçekleştiriyoruz, hem bile bakir hedeflerle henüz iri başarılara yelkenli açıyoruz. O nedenle diyorum 2023 ve sonrası Türkiye Yüzyılı, sporunun beniz yılı olacak” ifadelerini kullandı.

’20 YILDA 100 YILIN İŞİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK’

SELIM Öğür Umumi Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu bile, Türkiye yüzyılı kapsamında hem çalışmalarına bitmeme ettiklerini, hem bile hedeflerini belirlediklerini kaydetti. Sarıeroğlu, “İnşallah vatandaşlarımızın desteğiyle, emin adımlarla SELIM Öğür kendisine, Halk ittifakı adına yolumuza bitmeme ediyoruz. 2023 seçimlerine çokça kıpırdak şekilde hazırlanıyoruz. İnşallah milletimizin güveni, milletimizin desteğiyle gelişigüzel, teşkilatlarımızın kararlı çalışmalarıyla yetişkin sonuçlar alacağımıza inanıyoruz. Irtibat, kardeşlik, kardeşlik içerisinde, cumhur ittifakı kendisine hedefimize sakıncasız adımlarla ilerliyoruz. 20 yıldır vatandaşımızın desteğini almış kıpırdak tıpkısı davayız, siyasal hareketiz. Liderimizle alay malay her alanda, sanayiden, tarıma, eğitimden sağlığa, emek hayatından ulaşıma 81 ilimizde 84 milyon vatandaşımıza ulaşacak yüce icraat yaptık. Badireler atlattık, değme biri bizim amacıyla tıpkı sınavdı. Ama Allah’a hamdolsun 20 yılda 100 yılın işini gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.

Share: