Nazır Muş, depremin etkilediği 11 ilin çekmece ve borsa temsilcileriyle görüştü

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, 6 Şubat’taki depremlerden etkilenen 11 ilin göz ve borsa temsilcileriyle Gaziantep’te bire bir araya geldi.

Gaziantep Tecim Odası’ndan (GTO) yapılan açıklamaya bakarak, Muş ve beraberindeki astronomi, GTO Konuşma Salonu’nda 11 kentin bakış ve borsa başkanlarıyla buluştu.

Depreme ilgili değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda Vekil Muş, çekmece ve borsa başkanlarının irade ve önerilerini dinledi.

GTO Başkanı Tuncay Saika, buradaki konuşmasında, afet bölgesindeki salah başarısının özel sektör, amme ve sivil örgütlerinin işbirliğiyle benzer olacağına inandıklarını belirtti.

Tedbir ve desteklerle bölgenin hesaplı kimliğinin korunarak hesaplı aktivitenin baştan canlandırılmasının mehabetli olduğunu rapor fail Saika, “Bölgenin vergisel düzenlemelerden, finansmana, psikolojiye kadar birçok alanda desteğe ihtiyacı var. Bu destekler ivedilikle hayata geçirilmeli ve kapsamı takkadak üretim işletmelerini değil yetişek, sağlık, turizm, fuar, düzenleme alanlarını birlikte içine alan hizmet sektörü dahil kül işletmeleri kapsamalıdır.” ifadelerini kullandı.

Toplantıda Ilbay Davut Gül, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Emniyet Garanti Fonu Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Özegen üstelik hazır bulundu.

Share: