Nevşehir’de yardım kampanyası listesi güncellendi

6 Küçük Ay tarihinde gestalt üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan depremde kötülük gören depremzedeler üzere Nevşehir’den arkalama toplanmaya bitmeme ediyor.

Nevşehir Valiliğinden yapılan açıklamaya göre depremin önce gününden itibaren yer sarsıntısı bölgesine 1838 personel ve 514 vasıta gönderildiği belirtildi. Hareket bölgesine 1085 vatandaşın gönüllü kendisine gittiği belirtilirken, 753 kamu görevlisi dahi zelzele bölgesinde kontrol kurtarma çalışmalarında görev aldı. Nevşehir’den yer sarsıntısı bölgesine 577 deri, 179 yardım tırı, 120 seyyar tuvalet ve banya, 103 konteyner, 68 aksiyon makinası ve 28 ambulans gönderildi. Nevşehir’birlikte müzaheret cem kampanyalarının bitmeme ettiği belirtilirken Nevşehir Valiliği yeni tıpkı cetvel yayınladı. Depremde zarar gören vatandaşların müstacel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla arkalama yapacak vatandaşların listede tamlanan malzemelere öncelik verilmesi istendi.

Açıklamada öncelikle, battaniye, çerge, ferdî bakım seti, kahvaltılık besin, jeneratör, tüplü ısıtıcı, odun ve kömür sobası, gaflet uykusu tulumu, hijyen kolisi,cep telefonu şarj üzere powerbank, bala ve makro mont, yavru heybetli iç giyim kadar ayni yardımlara öncelik verilmesi istendi. – NEVŞEHİR

Share: