Neymar, bugün mahkemede ifade verdi

Neymar, 2013 yılında Barcelona’ya transferinde usulsüzlük ve yolsuzluk iddialarıyla yargılandığı davada bilgili karşına çıktı.

Brezilyalı topçu Neymar, 2013 yılında Brezilya’nın Santos Kulübü’nden, İspanya’nın Barcelona Kulübü’ne transferinde usulsüzlük ve yolsuzluk yapıldığı suçlamalarıyla ilişik yargılandığı davada anlatım verdi. Neymar’ın 2009’üstelik nakil haklarının yüzdelik 40’ını satın düzlük ve futbolcunun Barcelona’ya transferinde namına fiyat gelen temel tutarı almadığını iddia eden DIS Grubu’nun açtığı davada Neymar, babası Neymar da Silva Santos ve annesi Nadine Golcalves ile eski Barcelona pakt başkanlarından Sandro Rosell ile Josep Maria Bartomeu, Santos’un çarkıt yöneticilerinden Odilio Rodrigues müddeialeyh kendisine yargılanıyor.

Barselona’birlikte tanıdık davanın ikinci gününde sanıp koltuğunda oturan Neymar, ifadesinde, ” Real Madrid’e gitme seçeneğim vardı amma kalbim beni Barcelona’ya götürdü. Para Aktarımı sürecini, görüşmeleri ağız ağıza babam yönetti. Ben yemeden içmeden onun bana söylediğine imza attım” dedi.

Mahkemeye tanık kendisine videoteyp konferansla katılan Real Madrid Kulübü Başkanı Florentino Perez ise, “Zir yukarı 10 sene önce Neymar ile ilgilendik amma bunu Real Madrid sportif direktöründen biliyorum. Ben hiçbir antlaşma hiçbir müzakereye girmedim. Futbolcular istedikleri yere gider ve Neymar, Barcelona’ya müracaat etmek istiyordu” ifadelerini kullandı. – İSTANBUL

Share: