Nilüfer Belediyesi’nden Öğrencilere Kırtasiye Desteği

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Yiğitlik, eskimemiş yetişek ve öğretim döneminin geçmiş gününde okula yıpranmamış başlayan öğrencileri konuşma etti. Fazilet, çocuklara kırtasiye malzemeleri dağıttı. Nilüfer Belediye Meclisi üyeleri ise 44 ilkokulda kısaca 6 bin 700 skor kalem kutusu setini öğrencilere hediye etti. Bu sene 900 öğrenciye verilmesi hedeflenen kırtasiye desteğinden müstefit olmak isteyenlerin, Nilüfer Belediyesi Toplumsal Bindi Hizmetleri Müdürlüğü’ne başvurması gerekiyor.

Bursa Nilüfer Şehremini Fazilet, bakir terbiye ve talim döneminin önceki gününde okula yeni başlayan öğrencileri görüşme etti. Gölyazı Ünallar İlkokulu ile ziyaretlerine başlayan Erdem, ardından Akçalar Fahriye Sayarel İlkokulu ve Hasanağa İlkokulu’na anbean öğrencilerle tıpkı araya geldi. Mektepli ve öğretmenlere eskimemiş terbiye ve tedrisat dönemi için “oflaz olsun” dileklerini ileten Erdem, öğrencilere içinde tip, kalemtraş, silgi, renkli boya kalemleri üzere kırtasiye malzemeleri bulunan “İklim Yılı” temalı kalem kutusu setini öğrencilere ihsan etti.

Hasanağa İlkokulu’nun nitelikli öğrencileri bile “Komutan amcaları” için çizdikleri resimleri Erdem’e verdi. Hasanağa İlkokulu öğrencisi Hira Turan, Erdem’e “Okulumuz” isimli şiiri okudu.

Nilüfer Belediye Meclisi üyeleri ise 44 ilkokulda yaklaşık 6 bin 700 sayı kalem kutusu setini öğrencilere bergüzar etti.

BU YIL 900 ÖĞRENCİ KIRTASİYE DESTEĞİ VERİLMESİ HEDEFLENİYOR

Nilüfer Belediyesi’nin ensiz gelirli vatandaşların çocukları amacıyla verdiği kırtasiye malzemesi ve okul çantası desteği bu sene da bitmeme edecek. Destekten, Nilüfer sınırlarında diri ilköğrenim ve ortaöğretim çağındaki öğrenciler faydalanabilecek. Bu yıl 900 öğrenciye verilmesi hedeflenen kırtasiye desteğinden yararlanmak isteyenlerin, Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne başvurması gerekiyor.Share: